Nejen od stolu k televizi. Vyrazit můžete i dál, třeba do zoo nebo do bazénu

  • 23. prosince 2021
  • 3 minuty čtení
(ral) – Vánoční tipy jsou letos navzdory všude skloňované pandemii nebývale bohaté. Speciální program pro návštěvníky připravila brněnská zoo, hvězdárna láká na zcela novou projekci a na sportoviště se lidé dostanou zadarmo.

I na Štědrý den mají otevřeno v Zoo Brno, kde můžete přihlížet štědrodopolednímu krmení – v 10 hodin lišky polární, v 11 pandy červené a v 11.30 velblouda dvouhrbého. „Kromě toho vás v zoo čeká vánoční strom pro zvířata, takže když vyrazíte na Štědrý den nebo mezi svátky na Mniší horu, tak na náměstíčku před Beringií můžete utrhnout nějaké přáníčko a splnit některému z našich zvířat vánoční přání,“ popsala tisková mluvčí zoo Monika Brindzáková. Více informací o otevírací době uvádí zoo na svém webu.

Na Štěpána zvláště ty z vás, kteří mají děti, zveme na výšlap na Špilberk. Tam totiž na malé návštěvníky čekají adventní dílničky, kde si vytvoří třeba tradiční vrkoče. Když už na hradě budete, zajděte i na výstavu s herničkou. „Jde o výstavu z našich depozitářů, přičemž některé hračky ještě nebyly nikdy prezentovány. Exponáty zahrnují období od 17. století po současnost a prohlédnout si je můžete denně mimo pondělí od 9 do 17 hodin,“ sdělil Jakub Urbánek z Muzea města Brna. Zavřeno je na Špilberku jen na Štědrý den, na Boží hod vánoční a na Nový rok. Vánoční otevírací dobu hledejte zde.

Brněnská hvězdárna a planetárium chystají dárek pro své návštěvníky, a to nejen v podobě nového představení. „Od 27. prosince do 1. ledna máme připravenou celou řadu představení pro malé i velké, dokonce za mimořádné vánoční vstupné 50 Kč. Hned 27. prosince je přitom premiéra našeho nového pohádkového příběhu, který se jmenuje Pejsek a kočička letí ke hvězdám a je věnovaný nejmenším dětem ve věku od 3 do 8 let,“ sdělil ředitel hvězdárny Jiří Dušek. Více zde.

Tradiční výstavu betlémů opět po roce organizuje Letohrádek Mitrovských. „Výstava představí historické i soudobé exponáty od nás i ze zahraničí, včetně nejoblíbenějších českých betlémů a kuriozit. Výjimečným exponátem je rozsáhlý ručně malovaný papírový betlém z roku 1933 od Jana Václavů. Exotické betlémy pochází z Afriky a Jižní či Střední Ameriky,“ lákají na webu organizátoři. Součástí expozice je i tzv. celoroční betlém, což je největší dioráma v ČR na téma život Ježíše Krista se 105 figurami. Vyrazit sem lidé mohou i na Štědrý den nebo na Štěpána, zavřeno bude 25. a 31. prosince a na Nový rok. Podrobnější otevírací doba je dostupná zde.

Rozplavat či vypotit vanilkové rohlíčky můžete na městských sportovištích zadarmo. Zájemci si zasportují na více než deseti sportovištích, například v bazénech, na kluzišti, lezecké stěně či na minigolfu. Některá z nich připravila doprovodný program, například aquazorbing. Některá z míst ale vyžadují registraci, kterou mohou návštěvníci učinit zde.

Nenechte si ujít