Nedat nemocem šanci. Brněnské dny prevence přináší osvětu

  • 31. března 2022
  • 2 minuty čtení
(zob) – Brněnské dny prevence jsou nová celoměstská kampaň, která ukazuje, jak předejít onemocněním. Během celého dubna se na přednáškách, workshopech a při dalších aktivitách dozvíte, jak pečovat o své zdraví a být fit.

První ročník kampaně se zaměřuje na civilizační choroby včetně cerebrovaskulárních, kardiovaskulárních a onkologických onemocnění. Na bohatém programu se podílí brněnské odborné instituce, na jejichž půdě se i jednotlivé aktivity konají. 

Své útroby například otevře Gastroenterologické oddělení Masarykova onkologického ústavu. Návštěvníci se dozví více o endoskopii a také o zažívacím traktu obecně. Během Dne zdraví na Fakultě sportovních studií zájemci na několika stanovištích zjistí, jak jsou na tom s krevním tlakem, hladinou cukru a cholesterolu a také se svojí zdatností. Důležité informace o onemocnění jater a ledvin představí lékařky z Centra kardiovaskulární a transplantační chirurgie. Věnovat se budou i poslednímu řešení těchto diagnóz – transplantaci. 

Nevynechejte ani slavnostní zahájení v pátek 1. dubna na náměstí Svobody. Akce začíná v 15 hodin a program si užijí velcí i malí návštěvníci. Na pódiu bude představen celý program Brněnských dnů prevence. Kromě odborníků na péči o zdraví se o odlehčenější vyznění postará písničkář Pavel Helan, hudební kapela Čohanas či kouzelník Michal Ondřej s mikromagií. Po celou dobu konání akce si budete moci prohlédnout sanitní vůz Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje, naučit se základy 1. pomoci, seznámit se s různými preventivními programy a mnoho dalšího. Všechny informace najdete na webu. 

Nenechte si ujít