Přeskočit na obsah

Nebytové prostory v komplexu bytových domů na Vojtově využije i kulturní středisko Kávéeska

17. února 2021

Ke Knihovně Jiřího Mahena v Brně a Centru sociálních služeb, tedy organizacím oživujícím svou činností bytové domy na Vojtově, přibude také kulturní středisko Kávéeska, zřizované městskou částí Brno-střed. Brněnští radní souhlasili s uzavřením smlouvy o výpůjčce nebytových prostor v budově Vojtova 7 mezi statutárním městem Brnem jako půjčitelem a Kávéeskou jako vypůjčitelem.

Jeden ze svých největších developerských projektů, tedy výstavbu komplexu bytových domů sestávajícího ze čtyřpodlažních bloků budov se společným přízemím, vnitřním atriem a parkovacími stáními na Vojtově 7 a 9, dokončilo město loni. „Od počátku jsme počítali s tím, že v budově na Vojtově 7 vzniknou také komerční nebytové prostory, které budou k dispozici pro kavárnu, knihovnu, kulturně-vzdělávací středisko nebo pečovatelskou službu. Tyto instituce nepochybně přispějí k dotvoření a zpestření příjemné atmosféry místa určeného především k bydlení,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast správy majetku Jiří Oliva. „S Knihovnou Jiřího Mahena v Brně a Centrem sociálních služeb už jsme uzavřeli smlouvy loni v prosinci, nyní je na řadě Kávéeska,“ dodal.

Smlouva mezi statutárním městem Brnem jako půjčitelem a Kávéeskou jako vypůjčitelem se týká výpůjčky nebytových prostor o celkové výměře 762,20 m2 v 1. PP, 1. NP a 2. NP budovy Vojtova 7, jež budou sloužit pro zajištění kulturně-vzdělávacích aktivit a jako kanceláře organizace. Kávéeska bude prostory využívat bezplatně, hradit bude pouze platby za teplo, vodu, další energie a služby spojené s provozem.

Výpůjčka se sjednává na dobu neurčitou s účinností od 1. 3. 2021.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.