Přeskočit na obsah

Nebytové prostory v komplexu bytových domů na Vojtově využije i kulturní středisko Kávéeska

17. února 2021
Ke Knihovně Jiřího Mahena v Brně a Centru sociálních služeb, tedy organizacím oživujícím svou činností bytové domy na Vojtově, přibude také kulturní středisko Kávéeska, zřizované městskou částí Brno-střed. Brněnští radní souhlasili s uzavřením smlouvy o výpůjčce nebytových prostor v budově Vojtova 7 mezi statutárním městem Brnem jako půjčitelem a Kávéeskou jako vypůjčitelem.

Jeden ze svých největších developerských projektů, tedy výstavbu komplexu bytových domů sestávajícího ze čtyřpodlažních bloků budov se společným přízemím, vnitřním atriem a parkovacími stáními na Vojtově 7 a 9, dokončilo město loni. „Od počátku jsme počítali s tím, že v budově na Vojtově 7 vzniknou také komerční nebytové prostory, které budou k dispozici pro kavárnu, knihovnu, kulturně-vzdělávací středisko nebo pečovatelskou službu. Tyto instituce nepochybně přispějí k dotvoření a zpestření příjemné atmosféry místa určeného především k bydlení,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast správy majetku Jiří Oliva. „S Knihovnou Jiřího Mahena v Brně a Centrem sociálních služeb už jsme uzavřeli smlouvy loni v prosinci, nyní je na řadě Kávéeska,“ dodal.

Smlouva mezi statutárním městem Brnem jako půjčitelem a Kávéeskou jako vypůjčitelem se týká výpůjčky nebytových prostor o celkové výměře 762,20 m2 v 1. PP, 1. NP a 2. NP budovy Vojtova 7, jež budou sloužit pro zajištění kulturně-vzdělávacích aktivit a jako kanceláře organizace. Kávéeska bude prostory využívat bezplatně, hradit bude pouze platby za teplo, vodu, další energie a služby spojené s provozem.

Výpůjčka se sjednává na dobu neurčitou s účinností od 1. 3. 2021.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Cestovní ruch proberou koncem dubna v Brně odborníci z celého světa. Uskuteční se Czechia Travel Trade Day

Do konce března se mohou tuzemští podnikatelé v cestovním ruchu a organizace destinačního managementu přihlásit na Czechia Travel Trade Day. Jedna z největších tuzemských akcí na podporu incomingu se uskuteční 24. a 25. dubna v Brně pod záštitou a za účasti ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše. 

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.