Přeskočit na obsah

Nebytové prostory v komplexu bytových domů na Vojtově využije i kulturní středisko Kávéeska

17. února 2021
Ke Knihovně Jiřího Mahena v Brně a Centru sociálních služeb, tedy organizacím oživujícím svou činností bytové domy na Vojtově, přibude také kulturní středisko Kávéeska, zřizované městskou částí Brno-střed. Brněnští radní souhlasili s uzavřením smlouvy o výpůjčce nebytových prostor v budově Vojtova 7 mezi statutárním městem Brnem jako půjčitelem a Kávéeskou jako vypůjčitelem.

Jeden ze svých největších developerských projektů, tedy výstavbu komplexu bytových domů sestávajícího ze čtyřpodlažních bloků budov se společným přízemím, vnitřním atriem a parkovacími stáními na Vojtově 7 a 9, dokončilo město loni. „Od počátku jsme počítali s tím, že v budově na Vojtově 7 vzniknou také komerční nebytové prostory, které budou k dispozici pro kavárnu, knihovnu, kulturně-vzdělávací středisko nebo pečovatelskou službu. Tyto instituce nepochybně přispějí k dotvoření a zpestření příjemné atmosféry místa určeného především k bydlení,“ uvedl náměstek primátorky pro oblast správy majetku Jiří Oliva. „S Knihovnou Jiřího Mahena v Brně a Centrem sociálních služeb už jsme uzavřeli smlouvy loni v prosinci, nyní je na řadě Kávéeska,“ dodal.

Smlouva mezi statutárním městem Brnem jako půjčitelem a Kávéeskou jako vypůjčitelem se týká výpůjčky nebytových prostor o celkové výměře 762,20 m2 v 1. PP, 1. NP a 2. NP budovy Vojtova 7, jež budou sloužit pro zajištění kulturně-vzdělávacích aktivit a jako kanceláře organizace. Kávéeska bude prostory využívat bezplatně, hradit bude pouze platby za teplo, vodu, další energie a služby spojené s provozem.

Výpůjčka se sjednává na dobu neurčitou s účinností od 1. 3. 2021.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.