Přeskočit na obsah

Nebezpečné křížení cyklostezky podél Svitavy a čtyřproudovky na Hladíkově konečně vyřeší podjezd. Hotový má být na jaře

25. srpna 2021

Stavba podjezdu v místě křížení cyklostezky podél Svitavy a čtyřproudové silnice první třídy na Hladíkově začne na přelomu září a října. Zhotovitele dnes vybrala Rada města Brna. Práce za 13 488 755 Kč bez DPH mají skončit nejpozději na jaře.

„Bezpečnost chodců a cyklistů se na ulici Hladíkova řeší už od roku 2002, kdy byla část cyklostezky vyasfaltována. Původně byl zamýšlen přechod, což by ale znamenalo snížení kapacity silnice první třídy, a stavba by se tak prakticky stala nepovolitelnou. V roce 2013 se začala prosazovat varianta podjezdu. Tu pro změnu komplikoval blízký železniční most a celková finanční náročnost tohoto postupu. Nám se konečně podařilo tento letitý problém vyřešit: máme pro stavbu všechny potřebné dokumenty a vysoutěženého dodavatele, který navíc bude o téměř dva miliony levnější, než kolik předpokládala zadávací dokumentace,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Ze čtyř uchazečů nabídla nejnižší cenu společnost PORR a.s., která stavbu provede za 13 488 755 Kč bez DPH. K předání staveniště dojde do 30 dnů od účinnosti smlouvy o dílo, předpokládaný začátek prací je tedy na začátku října. Zhotovitel má na realizaci 150 dní.

„Výběrové řízení na zhotovitele proběhlo již na jaře. Nechtěli jsme však rozkopat trasu, kterou ve špičkách projede až 2000 cyklistů a projde 600 chodců denně, během nejvíce exponovaných měsíců. Proto práce směřujeme do pozdějšího období, kdy je cyklostezka využívána méně, ale je stále možné stavět. V případě nepříznivých klimatických podmínek možná bude nutné některé činnosti odložit či zastavit, nicméně dokončení na jaře příštího roku nebude ohroženo. Vše se navíc uskuteční bez větších dopravních omezení v lokalitě,“ doplnila primátorka Markéta Vaňková.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.