Přeskočit na obsah

Návštěva u popelářů i ochutnávka vína. Víkend bude pestrý

20. září 2019 3 minuty čtení
(and) – Nahlédnout do míst, kam se běžně nedostanou, udělat něco pro své zdraví nebo si užít vinobraní mohou lidé tento víkend v Brně. Víkendový program slibuje různorodé akce, ze kterých si vybere každý.

V sobotu i v neděli se veřejnosti otevře hned několik zajímavých míst. V sobotu od 10 do 18 hodin budou moci při Dnu s lesy poznat techniku, kterou používají Lesy města Brna. Program je připravený v areálu Mravence Lesíka v brněnských Řečkovicích. Návštěvníci mohou vidět práci sokolníka i dřevosochařů, vyzkoušet si naučnou stezku mladého lesníka s plněním úkolů, lukostřelbu nebo střelbu ze vzduchovky a laserové pušky. Chybět nebude ani jarmark a návštěvníci mohou vyhrát poukazy na jednu noc v Tree house.

Každý, kdo jako malý toužil stát se popelářem, jistě ocení sobotní Noc otevřených dveří ve společnosti SAKO. Od 14 hodin do půlnoci si mohou lidé vyzkoušet vysypat popelnici, svézt se v ní nebo popelářském autě, zjistit, co se uvnitř děje s odpadky, odhalit, co všechno umí různé typy popelářských vozidel. Mimořádně bude možné vidět prostory, kde stál starý kotel. Pomocí virtuální reality se zájemci mohou podívat na jámu s odpadem z ptačí perspektivy, vlézt si do kotle, kde běžně hoří odpad nebo poznat další zajímavosti z provozu firmy. V neposlední řadě se uskuteční mistrovství plavání v plastu. Den otevřených dveří chystají i Brněnské komunikace. Provozní areál v ulici Masná se zpřístupní v neděli od 10 do 16 hodin.

Už dnes od 19 hodin rozezní Křišťálový sál na Staré radnici koncert Podoby hudby, který je součástí letošního Babylonfestu. Pomocí hudebních tónů i prostřednictvím účinkujících se tak představí německá, polská, řecká i maďarská menšina v Brně. V sobotu pak festivalové dění ovládne park na Moravském náměstí. Od 11 do 16 hodin je připravený program zahrnující například krojovaný průvod zástupců národnostních menšin, taneční a hudební vystoupení nebo ochutnávky jídel různých zemí. Lidé si tak mohou vychutnat například maďarské klobásy, řecké plněné chleby pita nebo ruský boršč.

Různorodý program slibují také Brněnské dny pro zdraví, které startují právě dnes a potrvají až do příští neděle. Na Dopravním hřišti Riviéra se v sobotu uskuteční hlavní program Evropského týdne mobility. Od 10 do 18 hodin jsou připravené hry pro malé i velké, ukázky policejního auta a motorky nebo vodící i policejní psi. Rescue team chystá pro zájemce workshop na téma první pomoci.

Tři městské části pořádají o víkendu tradiční akce. Svatováclavské hodové slavnosti se uskuteční v Medlánkách, V Králově Poli a Komíně bude zase vinobraní.  Získat oblečení, hračky, boty nebo třeba knihy budou moci návštěvníci Dobročinného bazárku, který v sobotu od 13 do 18 hodin pořádá Křesťanský sbor v Židenicích. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.