Návštěva u popelářů i ochutnávka vína. Víkend bude pestrý

  • 20. září 2019
  • 3 minuty čtení
(and) – Nahlédnout do míst, kam se běžně nedostanou, udělat něco pro své zdraví nebo si užít vinobraní mohou lidé tento víkend v Brně. Víkendový program slibuje různorodé akce, ze kterých si vybere každý.

V sobotu i v neděli se veřejnosti otevře hned několik zajímavých míst. V sobotu od 10 do 18 hodin budou moci při Dnu s lesy poznat techniku, kterou používají Lesy města Brna. Program je připravený v areálu Mravence Lesíka v brněnských Řečkovicích. Návštěvníci mohou vidět práci sokolníka i dřevosochařů, vyzkoušet si naučnou stezku mladého lesníka s plněním úkolů, lukostřelbu nebo střelbu ze vzduchovky a laserové pušky. Chybět nebude ani jarmark a návštěvníci mohou vyhrát poukazy na jednu noc v Tree house.

Každý, kdo jako malý toužil stát se popelářem, jistě ocení sobotní Noc otevřených dveří ve společnosti SAKO. Od 14 hodin do půlnoci si mohou lidé vyzkoušet vysypat popelnici, svézt se v ní nebo popelářském autě, zjistit, co se uvnitř děje s odpadky, odhalit, co všechno umí různé typy popelářských vozidel. Mimořádně bude možné vidět prostory, kde stál starý kotel. Pomocí virtuální reality se zájemci mohou podívat na jámu s odpadem z ptačí perspektivy, vlézt si do kotle, kde běžně hoří odpad nebo poznat další zajímavosti z provozu firmy. V neposlední řadě se uskuteční mistrovství plavání v plastu. Den otevřených dveří chystají i Brněnské komunikace. Provozní areál v ulici Masná se zpřístupní v neděli od 10 do 16 hodin.

Už dnes od 19 hodin rozezní Křišťálový sál na Staré radnici koncert Podoby hudby, který je součástí letošního Babylonfestu. Pomocí hudebních tónů i prostřednictvím účinkujících se tak představí německá, polská, řecká i maďarská menšina v Brně. V sobotu pak festivalové dění ovládne park na Moravském náměstí. Od 11 do 16 hodin je připravený program zahrnující například krojovaný průvod zástupců národnostních menšin, taneční a hudební vystoupení nebo ochutnávky jídel různých zemí. Lidé si tak mohou vychutnat například maďarské klobásy, řecké plněné chleby pita nebo ruský boršč.

Různorodý program slibují také Brněnské dny pro zdraví, které startují právě dnes a potrvají až do příští neděle. Na Dopravním hřišti Riviéra se v sobotu uskuteční hlavní program Evropského týdne mobility. Od 10 do 18 hodin jsou připravené hry pro malé i velké, ukázky policejního auta a motorky nebo vodící i policejní psi. Rescue team chystá pro zájemce workshop na téma první pomoci.

Tři městské části pořádají o víkendu tradiční akce. Svatováclavské hodové slavnosti se uskuteční v Medlánkách, V Králově Poli a Komíně bude zase vinobraní.  Získat oblečení, hračky, boty nebo třeba knihy budou moci návštěvníci Dobročinného bazárku, který v sobotu od 13 do 18 hodin pořádá Křesťanský sbor v Židenicích. 

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít