Přeskočit na obsah

Návrh územního plánu jede do městských částí

08. června 2020 1 minuta čtení
(fpo) - S návrhem nového územního plánu vyráží zástupci vedení města, Kanceláře architekta města a Odboru územního plánování a rozvoje do městských částí. Hlavním cílem je seznámit veřejnost s návrhem tohoto strategického dokumentu ještě před jeho veřejným projednáním. Zájemci se mohou přijít zeptat například na to, jak se promění blízké ulice nebo kde se počítá s novou výstavbou.

Celkem připravili organizátoři čtyři setkání, která vždy začínají v 18 hodin. Do kulturního domu Rubín se mohou lidé přijít na plán zeptat v úterý 9. června. O dva dny později proběhne setkání ve středisku Omega na Musilově. Na brněnské hvězdárně se zájemci sejdou 16. června (přenos bude i online na facebooku KAM) a 18. června zakončí KAM se zástupci města prezentace v Dělnickém domě na ulici Jamborova. Na setkání je nutná registrace na webu KAM.

Původně se setkání měla odehrát v dubnu, ale byla odvolána kvůli nouzovému stavu. Z tohoto důvodu již KAM uspořádala dvě online představení návrhu územního plánu. Při nich bylo odpovězeno na dvě stovky dotazů.  

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.