Přeskočit na obsah

Návrh dopravní obslužnosti Brněnské přehrady má být hotový do prázdnin

21. prosince 2021

Návrh dopravní obslužnosti Brněnské přehrady zpracuje brněnský Atelier ERA, tedy architekti Zbyněk Pech a Jiří Fixel. První varianty mají být odevzdány v dubnu příštího roku, výsledný návrh o dva měsíce později. Územní studie vyjde na 890.000,- Kč bez DPH a fakticky tak zahájí realizaci nového strategického projektu města Brna.

„Dopravní obslužnost Brněnské přehrady jsme mezi strategické projekty zařadili letos na podzim. Deklarujeme tím, že se tomuto tématu chceme věnovat přednostně. V oblasti Brněnské přehrady jsou totiž postupně realizovány dílčí projekty, ale chybí zde ucelený koncept. Proto jsme dnes schválili uzavření smlouvy s Atelierem ERA, tedy s architekty Zbyňkem Pechem a Jiřím Fixelem. Vybraný zhotovitel je s územím o rozloze 850 hektarů seznámen a již se mu věnoval v rámci dříve zpracovávané dopravní studie, což ušetří čas potřebný pro zpracování,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Návrh komplexní dopravní obsluhy bude koncepčně vycházet ze zpracované územní studie Rekreační oblast Přehrada a nového Územního plánu města Brna. „Atelier Era má především posoudit a optimalizovat organizaci dopravy, včetně případného zjednosměrnění ulice Hrázní, navrhnout posílení dopravní dostupnosti včetně komfortního parkování a příjezdu na území z ulice Přístavní, vytvořit síť cyklostezek a nových tras pro pěší turistiku a zlepšit pěší propojení tramvajové smyčky s Rakoveckou zátokou,“ doplnil radní pro dopravu Petr Kratochvíl, který je za strategický projekt zodpovědný.

Tiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.