Nástupiště před nádražím mají novou dlažbu. Dopravní podnik tam zvyšuje dohled

  • 14. srpna 2017
  • 1 minuta čtení
(ik) – Tři tramvajová nástupiště před hlavním nádražím předláždili dělníci. Úprava prostoru trvala šest týdnů a stála téměř 5 milionů korun. Po předláždění nástupišť tam bude instalováno i nové zábradlí.

Pracovníci Dopravního podniku města Brna (DPMB) nyní budou intenzivněji v tomto prostoru dohlížet na pořádek a dodržování smluvních přepravních podmínek. „Nově zde bude mít v ranní a odpolední směně nepřetržitý dohled naše pořádková služba. V případě potřeby se bude obracet i na městskou či státní policii,“ uvedl generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Pořádková služba bude dohlížet i na to, aby se na zastávkách nescházeli bezdomovci a cestující neodhazovali odpadky. Na místě bude od 6 do 22 hodin.

Preventisté a revizoři DPMB tam budou nově kontrolovat dodržovaní přepravních podmínek. „Tyto akce budou zaměřeny především na zamezení přístupu do vozidel hromadné dopravy lidem bez platného jízdního dokladu. A také osobám nedodržujícím přepravní řád, tedy cestujícím, kteří do vozů vstupují ve špinavém či zapáchajícím oděvu nebo ve vozech konzumují potraviny,“ zdůraznil vedoucí tarifního odboru Vít Prýgl.

Podobná preventivní akce se konala naposled na začátku června, kdy pracovníci DPMB během dvou dnů zkontrolovali 423 vozů a vykázali 758 cestujících, kteří porušili přepravní řád.

Nenechte si ujít