Přeskočit na obsah

Nároží Kounicovy a Šumavské upraví společnost PORR. Začít by měla na jaře příštího roku

09. listopadu 2022

Ze sedmi uchazečů vybralo vedení města společnost PORR, a. s., jako zhotovitele projektu revitalizace nároží Kounicovy a Šumavské. Práce vyjdou dle nabídkové ceny na 7 217 837 korun bez DPH a začít by měly 1. března 2023. Výsledkem bude nové místo pro posezení pod korunami stromů, parčík a vydlážděné chodníky.

„Cílem veřejné zakázky je vznik živého městského prostředí. Prostor nově nabídne posezení pod stromy, sjednotí se dláždění, vznikne zde nový parčík. Celé místo před prodejnou Billa včetně hlavního přístupu na vyvýšenou terasu vedoucí k hlavnímu vstupu do budovy Magistrátu města Brna projde revitalizací,“ přiblížila primátorka města Markéta Vaňková.

Z nabídek na zhotovení prací byla jako nejvýhodnější vybrána ta od společnosti PORR, a. s., která náklady vyčíslila na 7 217 837 korun bez DPH. Výběr zhotovitele dnes posvětili brněnští radní. Podle smlouvy by se měla úprava prostoru stihnout za 2 měsíce. Začít by se mělo na jaře příštího roku.


Zdroj vizualizace: Atelier 99

 

 

Kontakt pro média

Anna Dudková, pracovnice vztahů k veřejnosti

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.