Národní divadlo navazuje na úspěšnou sezonu letní scénou

  • 11. července 2023
  • 2 minuty čtení
  • Tadeáš Mima

Vydařenou sezonu 2022/2023 má za sebou Národní divadlo Brno. Na jeho 689 inscenací zavítalo skoro 230 tisíc diváků, což překonalo i návštěvnost posledního kompletního ročníku před covidem. Program navíc pokračuje také v létě, ať už půjde o balet, nebo koncert orchestru opery NdB.

Stále lze zakoupit vstupenky na baletní večery NdB pod širým nebem, které se uskuteční na Biskupském dvoře pod Petrovem. Ve dnech 13., 14., 15. a 17. července se vždy od 20.15 koná vystoupení Romeo a Julie ve speciální open air verzi určené přímo pro prostranství Biskupského dvora.

Kromě shakespearovského představení se na stejném místě chystá v neděli 16. července BaLetní koktejl. Začíná se v 17 hodin vystoupením absolventů Master classes emeritní hvězdy Mariinského divadla Denise Matvienka a souboru NdB 2 se speciálním letním programem. Vstupenky na jednotlivé večery naleznete zde.

Do akce se dostanou také členové orchestru opery NdB. Plánují se dva hudební podvečery s volným vstupem na piazzettě před Janáčkovým divadlem, jež se konají 18. a 25. srpna od 19.00. Připraveno bude posezení či deky k zapůjčení, bar s letními drinky i občerstvení. Aktuality je možné sledovat na instagramovém profilu @malaletnihudba.

Letní scéna navazuje na úspěšnou divadelní sezonu, v níž na uváděná představení zavítalo téměř 230 tisíc diváků. To představuje dokonce nárůst o 7,5 tisíce proti poslední sezoně nenarušené covidem (2018/2019). Mezi takřka sedmi stovkami vystoupení NdB nechybělo ani 110 mimořádných festivalových uvedení.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít