Přeskočit na obsah

Náměstí Míru jako na dlani. Pro lepší názornost v soutěži na dostavbu a úpravu lokality pod Kraví horou vznikne 3D model

27. ledna 2021

Od prosince loňského roku běží urbanisticko-architektonická soutěž na dostavbu a úpravu náměstí Míru. Aby měli porotci při diskusi nad soutěžními návrhy názornou představu o celé lokalitě, vznikne její fyzický model.

Kancelář architekta města Brna organizuje pro město urbanisticko-architektonickou jednofázovou otevřenou projektovou soutěž o návrh na dostavbu a úpravu náměstí Míru. Soutěž byla zahájena 14. prosince 2020, termín pro odevzdání soutěžních návrhů je stanoven na 9. dubna 2021.

„V soutěžních podmínkách je uvedeno, že každý účastník soutěže musí spolu s návrhem dodat fyzický model dané lokality. Pro tyto zmenšeniny je ovšem nutné vytvořit model okolí, do kterého se budou soutěžní návrhy vkládat,“ popsal radní pro územní plánování a rozvoj města Brna Filip Chvátal.

„Model bude stát 121 tisíc korun. Nepůjde o dodatečné náklady, pouze o přesun finančních prostředků v rámci schváleného rozpočtu města na rok 2021. Na zastupitelstvu jsme se totiž loni shodli na tom, že vzhledem k pandemii covid-19 ponecháme finance z nedočerpaného účelového příspěvku pro KAM na soutěž na řešení náměstí Míru v rezervě. Využijí se tedy letos,“ doplnil náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Model okolí v měřítku 1 : 500 bude mít rozměr 75 x 75 cm, což odpovídá území o velikosti 375 x 375 m.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.