Přeskočit na obsah

Náměstí Míru jako na dlani. Pro lepší názornost v soutěži na dostavbu a úpravu lokality pod Kraví horou vznikne 3D model

27. ledna 2021
Od prosince loňského roku běží urbanisticko-architektonická soutěž na dostavbu a úpravu náměstí Míru. Aby měli porotci při diskusi nad soutěžními návrhy názornou představu o celé lokalitě, vznikne její fyzický model.

Kancelář architekta města Brna organizuje pro město urbanisticko-architektonickou jednofázovou otevřenou projektovou soutěž o návrh na dostavbu a úpravu náměstí Míru. Soutěž byla zahájena 14. prosince 2020, termín pro odevzdání soutěžních návrhů je stanoven na 9. dubna 2021.

„V soutěžních podmínkách je uvedeno, že každý účastník soutěže musí spolu s návrhem dodat fyzický model dané lokality. Pro tyto zmenšeniny je ovšem nutné vytvořit model okolí, do kterého se budou soutěžní návrhy vkládat,“ popsal radní pro územní plánování a rozvoj města Brna Filip Chvátal.

„Model bude stát 121 tisíc korun. Nepůjde o dodatečné náklady, pouze o přesun finančních prostředků v rámci schváleného rozpočtu města na rok 2021. Na zastupitelstvu jsme se totiž loni shodli na tom, že vzhledem k pandemii covid-19 ponecháme finance z nedočerpaného účelového příspěvku pro KAM na soutěž na řešení náměstí Míru v rezervě. Využijí se tedy letos,“ doplnil náměstek primátorky města Brna Tomáš Koláčný.

Model okolí v měřítku 1 : 500 bude mít rozměr 75 x 75 cm, což odpovídá území o velikosti 375 x 375 m.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.