Nálož víkendových akcí: zaměří se nejen na životní prostředí - Tiskový servis

Nálož víkendových akcí: zaměří se nejen na životní prostředí

Pozorování motýlů a otevřené zahrady, ale také Noc kostelů nebo sokolský slet. Druhý červnový víkend přichází do Brna se spoustou aktivit, z nichž si vybere úplně každý. Proběhne i premiérový ročník tanečního festivalu a dronová show s ohňostrojem.

Víkend otevřených zahrad v Lipce. Foto: Lipka
Víkend otevřených zahrad v Lipce. Foto: Lipka

Již pošestnácté se otevřou brány kostelů, chrámů, modliteben či kapliček při Noci kostelů. Bohatý program se v pátek 7. června rozjede již v odpoledních hodinách, a to na různých místech po celém městě. Co vše se bude dít, zjistíte zde.

Těšte se i na sobotu 8. června, kdy se v brněnské zoo mezi 10. a 17. hodinou uskuteční akce Ať je klima v Brně prima. Děti se zapojí do zábavné hry o poklad, za niž úspěšní řešitelé dostanou odměnu. Připravena však budou také další stanoviště s informacemi ohledně životního prostředí. Zhlédnete například environmentální divadélko nebo se vydáte po stezce Se zajícem za poznáním.

Kromě toho se sobota stane dnem kreativního festivalu Mezi panely lužáneckého centra Labyrint. Od 9 hodin se představí členové výtvarných či pohybových kroužků, odpoledne pak přinese vystoupení souborů Pirko a Divangli. K volnému užití bude veřejný gril.

Dále se vydejte na sobotní den otevřených dveří hasičských stanic v Líšni a na přehradě, který se koná při oslavách 160 let Hasičského záchranného sboru Jihomoravského kraje. Podrobnosti naleznete online. Kolem přehrady bude rušno i večer od 22 hodin při dronové show a následném ohňostroji Ignis Brunensis z české produkce.


Program krajského sokolského sletu. Foto: ČOS

Na neděli 9. června připadá krajský sokolský slet, jenž začne průvodem od Besedního domu ve 13 hodin směrem na stadion Sokola Brno I v Kounicově ulici. Tam od 14 hodin nastoupí až 3 200 cvičenců ve 12 hromadných skladbách. Stejným dnem potom končí Motýlí půlhodinka, která vyzývá k pozorování denních motýlů na zahradách, loukách, v parcích nebo kdekoliv jinde. Mají se tak zpřesnit informace o jejich výskytu a zároveň je cílem upozornit, že přirozené prostředí motýlů je třeba chránit.

Během víkendu navštivte i první ročník festivalu Forró Brno. Dorazí šestice kapel z různých koutů světa a osm učitelů tance, kteří povedou celkově 18 workshopů. Chybět nebudou ani volně přístupné tančírny pod širým nebem na piazzettě před Janáčkovým divadlem a na Moravském náměstí u sochy Jošta. Víkendový program doplní DigiFest na hvězdárně, kde se chystá promítání nejzajímavějších pořadů pro digitální planetária za uplynulý rok. Snímky uvidíte v angličtině a bez českých titulků.

Milovníkům přírody doporučujeme Víkend otevřených zahrad. Dostanete se tak například na zahrady vil Stiassni a Tugendhat, do venkovních prostor opečovávaných centrem Lipka či do zahrádkářské osady na Kraví hoře. Seznam všech míst najdete na webu.

Další články z rubriky