Přeskočit na obsah

Nájemníci se na nově opravenou Podnásepní nastěhují na jaře, s nimi i jeden strážník

03. února 2021

Kombinace deseti sociálních a dvanácti startovacích bytů v zrekonstruovaném domě na Podnásepní 86/2 je po kolaudaci k dispozici nájemníkům. S nimi se na jaře do jedné jednotky nastěhuje i strážník městské policie. Město tím chce preventivně působit na udržování pořádku v domě.

„Obecně platí, že přítomnost strážníků v ulicích předchází překračování pravidel, a tuto zkušenost chceme zkusit aplikovat i v nájemních domech. Strážníci mají zkušenosti s řešením konfliktních situací, urovnáváním sporů, věřím, že to v tomto případě zužitkují a že se v domě bude všem dobře žít,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Radní dnes schválili uzavření smlouvy o nájmu se strážníkem, který už se byl na bydlení podívat a má o ně zájem. „Je to krásně zrekonstruovaný dům a chceme, aby tak i zůstal. Chceme, aby v domě byl klid a pořádek a aby se tam dobře bydlelo. Myslím, že tohle je dobrá cesta, jak toho dosáhnout. Pokud se model osvědčí, přistoupíme k tomu i u dalších obdobných domů,“ popsal náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Smlouva o nájmu se uzavře na tři roky s možností prodloužení. Nájemné je stanoveno na 61,54 Kč/m?/měsíc s tím, že tato částka se každoročně upravuje o míru inflace vyhlášenou Českým statistickým úřadem.

Startovní byty byly v nabídce od 21. prosince 2020 do 24. ledna 2021, vedle dvanácti jednotek na Podnásepní se lidé mohli hlásit o byty na Masarykově, Stamicově nebo Vlhké. Losování ze 104 žadatelů, kteří splňují podmínky, proběhne 18. února. Samotné obsazení startovacích a následně i sociálních bytů by tak mělo proběhnout na jaře.

Pětipatrový dům na Podnásepní město opravovalo od října 2019. Rekonstrukce zahrnovala půdní vestavbu a vybudování výtahu, ve dvoře pak vysázení zeleně a umístění posezení. Celá investice vyšla na 63 milionů korun s DPH, z toho dotace z IROP na sociální byty činí 12 milionů korun.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.