Nájemníci se na nově opravenou Podnásepní nastěhují na jaře, s nimi i jeden strážník

  • 03. února 2021
Kombinace deseti sociálních a dvanácti startovacích bytů v zrekonstruovaném domě na Podnásepní 86/2 je po kolaudaci k dispozici nájemníkům. S nimi se na jaře do jedné jednotky nastěhuje i strážník městské policie. Město tím chce preventivně působit na udržování pořádku v domě.

„Obecně platí, že přítomnost strážníků v ulicích předchází překračování pravidel, a tuto zkušenost chceme zkusit aplikovat i v nájemních domech. Strážníci mají zkušenosti s řešením konfliktních situací, urovnáváním sporů, věřím, že to v tomto případě zužitkují a že se v domě bude všem dobře žít,“ uvedla primátorka Markéta Vaňková.

Radní dnes schválili uzavření smlouvy o nájmu se strážníkem, který už se byl na bydlení podívat a má o ně zájem. „Je to krásně zrekonstruovaný dům a chceme, aby tak i zůstal. Chceme, aby v domě byl klid a pořádek a aby se tam dobře bydlelo. Myslím, že tohle je dobrá cesta, jak toho dosáhnout. Pokud se model osvědčí, přistoupíme k tomu i u dalších obdobných domů,“ popsal náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Smlouva o nájmu se uzavře na tři roky s možností prodloužení. Nájemné je stanoveno na 61,54 Kč/m?/měsíc s tím, že tato částka se každoročně upravuje o míru inflace vyhlášenou Českým statistickým úřadem.

Startovní byty byly v nabídce od 21. prosince 2020 do 24. ledna 2021, vedle dvanácti jednotek na Podnásepní se lidé mohli hlásit o byty na Masarykově, Stamicově nebo Vlhké. Losování ze 104 žadatelů, kteří splňují podmínky, proběhne 18. února. Samotné obsazení startovacích a následně i sociálních bytů by tak mělo proběhnout na jaře.

Pětipatrový dům na Podnásepní město opravovalo od října 2019. Rekonstrukce zahrnovala půdní vestavbu a vybudování výtahu, ve dvoře pak vysázení zeleně a umístění posezení. Celá investice vyšla na 63 milionů korun s DPH, z toho dotace z IROP na sociální byty činí 12 milionů korun.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy