Přeskočit na obsah

Nájemce padesáti startovacích bytů určí losování 26. 11. Vysílané bude online

23. listopadu 2020

Do 20. října se mohli zájemci hlásit o 50 startovacích bytů. Z těch, kteří splňují kritéria, se bude ve čtvrtek 26. 11. od 11 hodin losovat na Nové radnici.

„Během vyhlášeného výběrového řízení přišlo skoro 300 přihlášek o startovací byty. Drtivá většina žadatelů splňovala podmínky, jako je věk do 35 let, výše společného čistého příjmu do 58 tisíc korun nebo bezdlužnost za nájem či služby. Ve čtvrtek 26. 11. tak budeme nájemce 50 startovacích bytů losovat z 274 přihlášek,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva. „Losovat se podle pravidel u každého bytu bude nejprve ze zájemců s dítětem, následně ze sezdaných a registrovaných párů a ve třetím pořadí z nesezdaných párů, na každý byt se budou losovat i náhradníci,“ upřesnil.

Losování proběhne ve čtvrtek 26. 11. 2020 od 11.00 v prostorách Sněmovního sálu Nové radnice na Dominikánském náměstí 1 v Brně.

„Chtěli jsme, aby všichni zájemci mohli být losování osobně přítomní, jak to bylo v předešlém kole, ale opatření proti covidu to bohužel nedovolují, takže to alespoň budeme živě vysílat na internetu. Pro maximální transparentnost bude přítomen notář, zúčastnit se mohou zástupci médií. Zvukový a obrazový záznam zůstane zachovaný i pro archivaci,“ dodal Jiří Oliva s tím, že předpokládané trvání akce je cca 4 hodiny. Přímý přenos bude možné sledovat na facebookové stránce @OlivaBrno.

STARTOVACÍ BYTY

Projekt startovacích bytů má pomoci mladým lidem s osamostatněním a třeba i založením rodiny. V bytě se sníženým nájemným, ve kterém mohou bydlet až pět let, mají možnost našetřit si prostředky na budoucí bydlení.

Aktuálně má město k dispozici 120 startovacích bytů, což je jednou tolik než v roce 2019 (tehdy jich bylo 65). Nacházejí se například na Stamicově, Dukelské, Mostecké, Orlí nebo Vlhké. V tomto výběrovém řízení jich bylo k dispozici 50, většina z nich v novostavbách na Vojtově a Valchařské.

O startovací byt mohou ve výběrovém řízení zažádat páry, jejichž celkový čistý měsíční příjem činí minimálně 27 300 Kč a maximálně 58 013 Kč. Oba žadatelé musejí být zletilí, ale mladší 35 let, nesmějí vlastnit dům nebo byt a ani být jeho nájemcem (nebo musí prokázat, že je toto bydlení vzhledem k jejich finanční či sociální situaci nevyhovující). Podmínkou také je, aby žadatelé neměli žádné dluhy za užívání bytu nebo za služby s tím spojené.

Přihlásit se lidé mohou o více bytů zároveň. Pokud jsou vybráni u jednoho, jsou z dalšího losování vyřazeni.

Smlouva o nájmu se uzavírá na dobu určitou tří let s možností prodloužení o dva roky.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Investice, dobrá praxe a energetika – konference Národní sítě Zdravých měst ČR se konala v Brně

Letošní konferenci Národní sítě Zdravých měst ČR (NSZM ČR) hostilo město Brno. Včerejší program se odehrál v reprezentativních prostorech Zastupitelského sálu na Nové radnici. Témata přednášek se týkala investic samospráv v těžkém období, spolupráce obcí s developery nebo ukázek dobré praxe.

Odlet z Vídně bude ještě komfortnější: parkování za 500 korun na týden, autobus zdarma na nádraží a odsud přímý vlak na letiště

Přímou vlakovou linku z Brna na vídeňské letiště podpoří město zvýhodněným parkováním u Zetoru v Líšni a navazujícím bezplatným autobusem na hlavní nádraží. Novinka začne fungovat od 1. února, v pilotním režimu zatím poběží do 10. června.

Harmonogram zavádění oblastí placeného stání pro letošní rok prošel úpravami. Přidají se dvě další oblasti, zavádění bude pozvolnější

Zavádění nových oblastí placeného stání ve více etapách a přidání dvou zcela nových. To je hlavní změna v aktualizovaném harmonogramu rozšiřování rezidentního parkování pro letošní rok. Novou verzi dnes schválili brněnští radní.

Město podpoří aktivity pro děti

Na dnešním zasedání se radní zabývali podporou volnočasových i školních aktivit pro děti. Jedná se o poskytnutí dotací gymnáziím a středním školám v programu Mezinárodní cena vévody z Edinburghu 2023, dále dotací pro volnočasové spolky či příspěvků na spolupráci s partnerskými školami.