Přeskočit na obsah

Nájemce padesáti startovacích bytů určí losování 26. 11. Vysílané bude online

23. listopadu 2020

Do 20. října se mohli zájemci hlásit o 50 startovacích bytů. Z těch, kteří splňují kritéria, se bude ve čtvrtek 26. 11. od 11 hodin losovat na Nové radnici.

„Během vyhlášeného výběrového řízení přišlo skoro 300 přihlášek o startovací byty. Drtivá většina žadatelů splňovala podmínky, jako je věk do 35 let, výše společného čistého příjmu do 58 tisíc korun nebo bezdlužnost za nájem či služby. Ve čtvrtek 26. 11. tak budeme nájemce 50 startovacích bytů losovat z 274 přihlášek,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva. „Losovat se podle pravidel u každého bytu bude nejprve ze zájemců s dítětem, následně ze sezdaných a registrovaných párů a ve třetím pořadí z nesezdaných párů, na každý byt se budou losovat i náhradníci,“ upřesnil.

Losování proběhne ve čtvrtek 26. 11. 2020 od 11.00 v prostorách Sněmovního sálu Nové radnice na Dominikánském náměstí 1 v Brně.

„Chtěli jsme, aby všichni zájemci mohli být losování osobně přítomní, jak to bylo v předešlém kole, ale opatření proti covidu to bohužel nedovolují, takže to alespoň budeme živě vysílat na internetu. Pro maximální transparentnost bude přítomen notář, zúčastnit se mohou zástupci médií. Zvukový a obrazový záznam zůstane zachovaný i pro archivaci,“ dodal Jiří Oliva s tím, že předpokládané trvání akce je cca 4 hodiny. Přímý přenos bude možné sledovat na facebookové stránce @OlivaBrno.

STARTOVACÍ BYTY

Projekt startovacích bytů má pomoci mladým lidem s osamostatněním a třeba i založením rodiny. V bytě se sníženým nájemným, ve kterém mohou bydlet až pět let, mají možnost našetřit si prostředky na budoucí bydlení.

Aktuálně má město k dispozici 120 startovacích bytů, což je jednou tolik než v roce 2019 (tehdy jich bylo 65). Nacházejí se například na Stamicově, Dukelské, Mostecké, Orlí nebo Vlhké. V tomto výběrovém řízení jich bylo k dispozici 50, většina z nich v novostavbách na Vojtově a Valchařské.

O startovací byt mohou ve výběrovém řízení zažádat páry, jejichž celkový čistý měsíční příjem činí minimálně 27 300 Kč a maximálně 58 013 Kč. Oba žadatelé musejí být zletilí, ale mladší 35 let, nesmějí vlastnit dům nebo byt a ani být jeho nájemcem (nebo musí prokázat, že je toto bydlení vzhledem k jejich finanční či sociální situaci nevyhovující). Podmínkou také je, aby žadatelé neměli žádné dluhy za užívání bytu nebo za služby s tím spojené.

Přihlásit se lidé mohou o více bytů zároveň. Pokud jsou vybráni u jednoho, jsou z dalšího losování vyřazeni.

Smlouva o nájmu se uzavírá na dobu určitou tří let s možností prodloužení o dva roky.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Národní konference řešila závislostní politiku měst a obcí

Po dvou on-line konferencích způsobených pandemií covid-19 uspořádal dnes Odbor protidrogové politiky Úřadu vlády České republiky národní konferenci věnovanou oblasti závislostí. Hlavním tématem konference, na jejímž uspořádání se podílelo statutární město Brno, byla závislostní politika měst a obcí.

Úprava přednádražního prostoru: Studie a prováděcí dokumentace jsou hotovy, peníze alokovány, zbývá podpis smlouvy se zhotovitelem

Administrativní a projektová příprava úpravy přednádražního prostoru jde do finále. V průběhu roku vznikla postupně architektonická studie a následně prováděcí dokumentace, v městském rozpočtu jsou alokovány finanční prostředky a Brněnské komunikace čekají na doběhnutí lhůt, aby mohlo dojít k podpisu smlouvy se zhotovitelem.

Poslední rozšiřování rezidentního parkování v tomto roce. Přidají se dvě oblasti v Králově Poli

Poslední letošní rozšiřování oblastí placeného stání se uskuteční 21. listopadu. Do systému rezidentního parkování se od tohoto dne přidají dvě královopolské oblasti: 3-08 (Dalimilova) a 3-09 (Herčíkova). Rada dnes schválila změny v nařízení, které tuto změnu v oblastech umožňují.

Při základní škole na Vedlejší vznikne nový pavilon, proběhne tu i rekonstrukce

Rada města Brna dnes schválila výzvy k podání nabídek na dvě veřejné zakázky týkající se základní školy na Vedlejší 10. U obou město hledá zpracovatele projektové dokumentace. První projekt se týká výstavby nového venkovního pavilonu, druhý zahrnuje rekonstrukci a vestavbu stávající budovy.