Nácvik první pomoci ve virtuální realitě. Brněnské dny bez úrazu využívají nejnovější technologie

  • 10. srpna 2021
  • 2 minuty čtení
(zob) – Víte, jak správně provést první pomoc? Nezaleknete se v krizové situaci? Poznáte jedovatou konvalinku od chutného medvědího česneku? Tyto a mnoho dalších aktivit si vyzkoušíte v rámci Brněnských dnů bez úrazu již ve středu 11. srpna.

V parku pod hradem Špilberk si už během zítřejšího odpoledne vyzkoušíte, jak zachránit život. Organizátoři Brněnských dnů bez úrazu si letos ve spolupráci s mobilním týmem aplikace Záchranka připravili nácvik záchrany života. Díky virtuální realitě se přenesete na místo záchranné akce a nacvičíte si resuscitaci na připravené figuríně. Naučíte se také, jak i ve vypjatých situacích efektivně pracovat s aplikací, a profesionálové vás provedou všemi jejími funkcemi, jako je například určení polohy nebo interaktivní postupy při poskytování pomoci a mnoho dalších. 

Prevence úrazu podaná zábavnou formou čeká na děti. Současné ochranné pomůcky projdou srovnáním s výstrojí středověkého rytíře, dalším stanovištěm bude hra na krevní oběh a hádanky o srdci. Nejmenší návštěvníci se pobaví na skákacím hradu. 

Program Brněnských dnů bez úrazu se odehraje ve středu 11. srpna od 15 do 18 hodin v parku pod hradem Špilberk naproti hotelu International.

Odbor zdraví MMB přichystal čtyři spoty o prevenci úrazů, které se věnují dospělým, dětem a seniorům. V posledním se dozvíte, jak se připravit na pobyt v přírodě. Videa najdete zde.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít