Nábřeží brněnských řek ožije

  • 21. června 2017
  • 1 minuta čtení
(bim) – V Jundrově u řeky Svratky vyroste nové plovoucí molo, které usnadní přístup k řece, a také celoročně otevřená říční sauna. U Svitavy bude rozšířen již tradiční festival „Překročme řeku“ a podpořeny budou i vzdělávací programy pro tamní žáky.

Díky podpoře města Brna vznikne hned několik zajímavých projektů, které oživí nábřeží řek Svitavy a Svratky. „Hlavním důvodem vypsání tohoto dotačního programu byl jakýsi dluh města Brna vůči tomuto dlouho zanedbávanému prostoru,“ uvedl náměstek primátora Martin Ander.

Jedním z projektů u řeky Svratky je výstavba říční sauny, který předložil spolek Sauny třpyt. Tento projekt zajistí využívání řeky nejen v létě, ale po celý rok. Na Svratce také bude vystavěno plovoucí molo, jehož hlavním smyslem bude zpřístupnění řeky široké veřejnosti. 

Brno se také rozhodlo podpořit festival „Překročme řeku“, který se již tradičně koná u Svitavy. Cílem je zde rozšířit výstavy a zábavu ve formě nejrůznějších vzdělávacích her. S tím souvisí i vytvoření nových výukových materiálů pro žáky, které jim přiblíží nábřeží řek i jejich historii. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít