Přeskočit na obsah

Nábřeží brněnských řek ožije

21. června 2017 1 minuta čtení
(bim) – V Jundrově u řeky Svratky vyroste nové plovoucí molo, které usnadní přístup k řece, a také celoročně otevřená říční sauna. U Svitavy bude rozšířen již tradiční festival „Překročme řeku“ a podpořeny budou i vzdělávací programy pro tamní žáky.

Díky podpoře města Brna vznikne hned několik zajímavých projektů, které oživí nábřeží řek Svitavy a Svratky. „Hlavním důvodem vypsání tohoto dotačního programu byl jakýsi dluh města Brna vůči tomuto dlouho zanedbávanému prostoru,“ uvedl náměstek primátora Martin Ander.

Jedním z projektů u řeky Svratky je výstavba říční sauny, který předložil spolek Sauny třpyt. Tento projekt zajistí využívání řeky nejen v létě, ale po celý rok. Na Svratce také bude vystavěno plovoucí molo, jehož hlavním smyslem bude zpřístupnění řeky široké veřejnosti. 

Brno se také rozhodlo podpořit festival „Překročme řeku“, který se již tradičně koná u Svitavy. Cílem je zde rozšířit výstavy a zábavu ve formě nejrůznějších vzdělávacích her. S tím souvisí i vytvoření nových výukových materiálů pro žáky, které jim přiblíží nábřeží řek i jejich historii. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků, zdroj: MMB
Mezi občanské návrhy Dáme na vás už lidé rozdali tisíc lajků

Kruhový objezd na přehradě, vteřinový odpočet u semaforů nebo třeba budování veřejných WC. Lidé už do tzv. občanských návrhů vložili přes osmdesát nápadů, jak zlepšit Brno. Vyjadřovat se k nim od první chvíle může i veřejnost. 

Zkušební provoz tramvajové tratě do kampusu. Foto: Marie Schmerková
První cestující pojedou tramvají do kampusu v prosinci

Přímé spojení centra s bohunickým kampusem, provoz MHD bez závislosti na aktuální dopravní situaci, snížení ekologické zátěže a větší komfort pro 40 tisíc cestujících denně. To vše přinese nová tramvajová trať do kampusu. První zkušební jízda se uskutečnila 15. září, první cestující se tudy svezou 10. prosince letošního roku.

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.