Přeskočit na obsah

Na ZŠ Janouškova si v nových nafukovacích halách zasportují žáci i veřejnost

20. září 2021

Od června do konce srpna probíhala na ZŠ Janouškova stavba nových nafukovacích hal. Ty poslouží žákům, sportovním spolkům a klubům a také široké veřejnosti. Nové haly byly slavnostně otevřeny v pondělí 20. září 2021.

„Jednou z dalších letošních významných investic do školských zařízení byla stavba nových nafukovacích hal na Základní škole Janouškova. Během ní byly kompletně postaveny konstrukce obou nafukovacích hal, tedy jak fotbalové, tak i multifunkční. Haly byly zároveň zakryty novými plachtami a byly zde nainstalovány vstupní dveře. Celá akce za 9,5 milionu korun proběhla bez potíží v letních měsících. Velkou výhodou je, že se haly v létě nebudou muset vyfoukávat,vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Základní vnitřní plachta je z PVC světlonepropustného materiálu. Na severní straně jsou vloženy dva světlopropustné pásy, které umožňují, aby se přes den v halách sportovalo bez nutnosti svícení. Tepelně izolační vlastnosti zajišťuje izolační bublinková fólie. Proti vnějším vlivům a UV záření chrání vnější ochranná fólie. „Součástí projektu byla i instalace osvětlení a technologie dmychadel. U fotbalové haly byla provedena revitalizace umělého trávníku a výměna mantinelů. Z projektu mám opravdu velkou radost. Už nyní je vidět, že je o sportování v halách velký zájem, a to i z řad sportovních klubů, přípravek a amatérských sportovců,“ podotkl Daniel Kummer, místostarosta městské části Brno-sever.

Přínos stavby oceňuje i ředitel školy Jan Maroši: „Pro naše žáky se neustále snažíme zlepšovat prostředí, ve kterém se vzdělávají. K tomuto procesu neoddělitelně patří i pohyb a sport. Nově postavené haly využívají žáci a pedagogové každý den do 15:30, následně jsou k dispozici fotbalovým klubům, mládežnickým spolkům a přípravkám a od 18:30 si může sportoviště pronajmout široká veřejnost.“

Základní školu na ulici Janouškova 2 navštěvuje 520 žáků. Další informace najdete na www.zsjanouskova.cz

Technické parametry hal

Délka/šířka/výška: 43,20 / 24 / 9,70 m

Životnost: PVC plachta 30 let, bublinková a ochranná fólie 5–7 let

Tlak v halách při normálním provozu: 150 kPa, v případě nebezpečných klimatických podmínek (vítr, sníh) se automaticky zvyšuje na 300 kPa

Spotřeba energií na 1 halu: elektřina 200 kWh/den, resp. 52 MWh/rok, plyn 1 500 kWh/den, resp. 270 MWh/rok (180 dní)

Rozměry fotbalového hřiště: 43 x 23,5 m

Výška vlasu umělého trávníku: 60 mm

Výška mantinelu: 1 m

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.