Přeskočit na obsah

Na ZŠ Janouškova si v nových nafukovacích halách zasportují žáci i veřejnost

20. září 2021

Od června do konce srpna probíhala na ZŠ Janouškova stavba nových nafukovacích hal. Ty poslouží žákům, sportovním spolkům a klubům a také široké veřejnosti. Nové haly byly slavnostně otevřeny v pondělí 20. září 2021.

„Jednou z dalších letošních významných investic do školských zařízení byla stavba nových nafukovacích hal na Základní škole Janouškova. Během ní byly kompletně postaveny konstrukce obou nafukovacích hal, tedy jak fotbalové, tak i multifunkční. Haly byly zároveň zakryty novými plachtami a byly zde nainstalovány vstupní dveře. Celá akce za 9,5 milionu korun proběhla bez potíží v letních měsících. Velkou výhodou je, že se haly v létě nebudou muset vyfoukávat,vysvětlil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Základní vnitřní plachta je z PVC světlonepropustného materiálu. Na severní straně jsou vloženy dva světlopropustné pásy, které umožňují, aby se přes den v halách sportovalo bez nutnosti svícení. Tepelně izolační vlastnosti zajišťuje izolační bublinková fólie. Proti vnějším vlivům a UV záření chrání vnější ochranná fólie. „Součástí projektu byla i instalace osvětlení a technologie dmychadel. U fotbalové haly byla provedena revitalizace umělého trávníku a výměna mantinelů. Z projektu mám opravdu velkou radost. Už nyní je vidět, že je o sportování v halách velký zájem, a to i z řad sportovních klubů, přípravek a amatérských sportovců,“ podotkl Daniel Kummer, místostarosta městské části Brno-sever.

Přínos stavby oceňuje i ředitel školy Jan Maroši: „Pro naše žáky se neustále snažíme zlepšovat prostředí, ve kterém se vzdělávají. K tomuto procesu neoddělitelně patří i pohyb a sport. Nově postavené haly využívají žáci a pedagogové každý den do 15:30, následně jsou k dispozici fotbalovým klubům, mládežnickým spolkům a přípravkám a od 18:30 si může sportoviště pronajmout široká veřejnost.“

Základní školu na ulici Janouškova 2 navštěvuje 520 žáků. Další informace najdete na www.zsjanouskova.cz

Technické parametry hal

Délka/šířka/výška: 43,20 / 24 / 9,70 m

Životnost: PVC plachta 30 let, bublinková a ochranná fólie 5–7 let

Tlak v halách při normálním provozu: 150 kPa, v případě nebezpečných klimatických podmínek (vítr, sníh) se automaticky zvyšuje na 300 kPa

Spotřeba energií na 1 halu: elektřina 200 kWh/den, resp. 52 MWh/rok, plyn 1 500 kWh/den, resp. 270 MWh/rok (180 dní)

Rozměry fotbalového hřiště: 43 x 23,5 m

Výška vlasu umělého trávníku: 60 mm

Výška mantinelu: 1 m

Bc. Filip Poňuchálek
tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Radní projednali návrh rozpočtu města Brna na rok 2023. Příjmy oproti letošku vzrostou o dvě miliardy, skoro 30 % výdajů půjde na investice

Brněnští radní na dnešním jednání projednali návrh rozpočtu statutárního města Brna na rok 2023. Podle tohoto návrhu budou Brno a jeho městské části v příštím roce hospodařit s 19,5 miliardami korun, oproti letošku tedy navýšenému asi o půl miliardy.

Brněnský lužánecký tenisový klub získal od města souhlas k rekonstrukci

Brněnský lužánecký tenisový klub plánuje rekonstrukci a modernizaci tenisového areálu. Minulý týden zastupitelstvo odsouhlasilo poskytnutí dotace v maximální výši 11 744 000 korun. Nyní radní učinili další krok a souhlasili s rekonstrukcí tenisového areálu, který stojí zčásti na pozemcích města Brna.

V Židenicích pomáhají cestujícím nové digitální tabule odjezdů MHD

V úterý 22. listopadu se konalo slavnostní otevření projektu Digitální tabule odjezdů – Dělnický dům, který byl financován z participativního rozpočtu Dáme na vás. Ve spolupráci s Dopravním podnikem města Brna byly u Dělnického domu nainstalovány 2 digitální tabule, které cestujícím usnadňují orientaci v časech příjezdů či odjezdů autobusů a tramvají, a to v přestupním uzlu pro cesty do Juliánova, Líšně a na Vinohrady nebo z těchto lokalit směrem do centra.

Park na Moravském náměstí se otevírá lidem

Po osmiměsíční rekonstrukci je od 21. listopadu park na Moravském náměstí opět zpřístupněn veřejnosti. Nízké ploty budou ještě chvíli chránit čerstvě vysázené trvalkové záhony a trávníky, aby se ujaly a řádně zakořenily.