Přeskočit na obsah

Na zelené střechy půjde z městského rozpočtu dalších 1,7 milionu korun

05. května 2021

Program na podporu tvorby zelených střech v Brně pokračuje. Brněnští radní doporučili zastupitelům poskytnout na další dokončené realizace 1,7 milionu korun. Poprvé je mezi nimi i střecha s plochou 1 000 m2, což je maximální podporovaný rozměr.

O dotačním programu na podporu vytváření zelených střech jsme informovali podrobněji zde. V letošní výzvě dosud Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna obdržel 10 kompletních žádostí o dotaci.

„Dotační program Zeleň střechám! je určen pro všechny, kteří chtějí zkvalitnit tepelnou stabilitu svého obydlí a žít v trvale udržitelné výstavbě. Jeho cílem je efektivní řešení hospodaření se srážkovou vodou u staveb na území města Brna,“ popsal cíle programu 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

Minimální podporovaná plocha zelené střechy je 10 m?, maximální 1 000 m?. Maximální výše dotace na 1 m? činí 1 400 korun, nad rámec této částky jsou hrazeny výdaje spojené s pořízením statického posudku, a to až do výše 10 000 korun.

Dnes Rada města Brna doporučila zastupitelům schválit poskytnutí investičních dotací v celkové výši 1 714 000 korun na dalších 7 zrealizovaných projektů, u kterých byla řádně odevzdána závěrečná zpráva a veškeré podklady k vyúčtování dotace.

„Tyto zelené střechy mají průměrnou plochu 160 m2, jeden projekt, konkrétně bytový komplex, se ale vymyká – má plochu 1 000 m2. Poprvé tedy žadateli přispíváme v maximální výši,“ doplnil Petr Hladík.

Podrobnosti o dotačních programech vypisovaných Odborem životního prostředí MMB najdete na webu ekodotace.brno.cz.

Mgr. Zuzana Gregorová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 064
mobil: +420 777 469 972
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.