Přeskočit na obsah

Na zářijové zastupitelstvo musí veřejnost přijít v rouškách

03. září 2020 1 minuta čtení
(fpo) – Poprvé po prázdninách se brněnští zastupitelé sejdou v úterý 8. září. Jednání se bude konat za dodržení všech preventivních opatření, která nařizuje vláda. Veřejnost a novináři budou mít vyhrazený prostor v Rytířském sále.

Začátek zasedání je naplánován na 8. hodinu. Zastupitelé se sejdou jako vždy ve Sněmovním sále. Pro veřejnost, zástupce magistrátu, městských firem a pozvané je vyhrazen Rytířský sál. Sem bude jednání přenášeno audiovizuálně.

Na jednání zastupitelstva, kde účast nepřekročí 100 osob, není nutnost nosit roušky. Zastupitelé tedy budou sedět s rozestupy a bez zakrytí úst a nosu. Tato výjimka se však netýká místa, kde se sejde veřejnost s dalšími hosty. Ti roušku mít musejí. V případě, že půjde občan vznést svůj podnět do zastupitelského sálu, může roušku sundat a říci své stanovisko do připraveného mikrofonu.

Projednání zastupitelstva bude možné sledovat online zde

Mohlo by vás dále zajímat

Vodojemy na Žlutém kopci budou od podzimu přístupné veřejnosti. Foto: Zdeněk Kolařík
Vyšel zářijový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách nový Brněnský metropolitan. Na podzim se pro návštěvníky otevřou vodojemy na Žlutém kopci, na jejich historii a současnost jsme se proto zeptali hned dvou odborníků. V hlavním tématu čísla se zaměřujeme na obecní bydlení a fotoreportáž představí projekt Příběhy našich sousedů. Historie se pak vrací ke kořenům brněnského Centra experimentálního divadla, které si připomíná 30 let existence.

Nejnovější články

Zahájení festivalu Serial Killer
Víkendové tipy: Utíkejte třeba do Björnsonova sadu nebo Kamennou kolonií

Seriálová smršť dorazila do Brna: nevynechejte Serial Killer a jeho výjimečný doprovodný program. Nejen děti si užijí Zvířátkiádu v Björnsonově sadu nebo fretčí olympiádu na jejich mezinárodní výstavě. Běžci si zazávodí na Podzimním běhu Kamenkou. A Feministická konference řeší aktuální problémy genderu.

Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami, foto: Z. Kolařík
Na Bratislavské vznikl nový bytový dům s třiadvaceti jednotkami

Startovací, bezbariérové i samoživitelské – takový charakter mají byty, které město postavilo v proluce na Bratislavské. Kolaudace bytového domu se očekává v říjnu.

Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu
Praktické informace k volbám do zastupitelstev obcí a Senátu

V Brně se po čtyřech letech obmění zastupitelstva města a městských částí. Zároveň Brňané zvolí do Senátu dva zástupce, a to za volební obvody č. 55 a 58. Termín voleb je 23. a 24. září, případné druhé kolo senátních voleb bude o týden později.

Volby začínají v pátek 23. září ve 14 hodin. V tento den je možno hlasovat do 22 hodin. V sobotu 24. září jsou volební místnosti otevřeny od 8 do 14 hodin. Každý volič hlasuje osobně, zastoupení není dovoleno.

Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně, foto: Brno 2028
Byt básníka Zeno Kaprála bude novým dějištěm kulturních událostí v Brně

Třináct kulturních akcí jen do konce listopadu - tak vypadá momentální program nového kulturního prostoru v Brně, bývalého bytu básníka Zeno Kaprála. Unikátní literární salon vznikl pod hlavičkou kandidatury Brna na Evropské hlavní město kultury 2028.