Na základní škole Pastviny proběhla rekonstrukce bazénu. Nyní je třeba dovybavit interiéry - Tiskový servis

Na základní škole Pastviny proběhla rekonstrukce bazénu. Nyní je třeba dovybavit interiéry

  • 31. března 2021
  • 2 minuty čtení

Brněnští radní vybrali na dodávku interiérového vybavení zrekonstruovaných prostor bazénu při ZŠ a MŠ Pastviny 70 firmu minimalistic.

Oprava bazénu byla dokončena v lednu letošního roku. „Rekonstrukce bazénu stála 22 milionů korun a zahrnovala modernizaci školního bazénu včetně úpravy bazénové technologie a také opravu šaten. V současnosti ještě probíhají dokončovací venkovní práce, a především je potřeba zrekonstruované prostory dovybavit nábytkem,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na dodání nábytku a souvisejícího vybavení se přihlásily čtyři firmy. „Nabídku zaslaly firmy KANONA, KASCH – interiér, Dana Megová a minimalistic. Nejnižší cenu nabídla firma minimalistic, která dodá nábytek a související vybavení za 427 372 korun včetně DPH. Součástí je dodání a doprava zboží, včetně montáže a úklidu prostor,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Rekonstrukce bazénu není ojedinělou investicí na ZŠ a MŠ Pastviny za poslední období. „Od roku 2014 zde proběhla výstavba nového objektu mateřské školy. Ta byla dokončena na podzim 2017 a celkové náklady činily necelých 10 milionů korun. Dotace v tomto případě pokryla částku 7,2 milionu korun. Druhou investiční akcí bylo vybudování šesti nových odborných učeben na základní škole. Nezbytnou součástí bylo i vyřešení bezbariérovosti školní budovy přístavbou výtahu a došlo také na úpravu vstupu a venkovního prostranství. Náklady na realizaci tohoto projektu dosáhly téměř 30 milionů korun a dotace činila 13,5 milionu korun,“ doplnila Markéta Vaňková.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czDalší články z rubriky