Přeskočit na obsah

Na základní škole Pastviny proběhla rekonstrukce bazénu. Nyní je třeba dovybavit interiéry

31. března 2021
Brněnští radní vybrali na dodávku interiérového vybavení zrekonstruovaných prostor bazénu při ZŠ a MŠ Pastviny 70 firmu minimalistic.

Oprava bazénu byla dokončena v lednu letošního roku. „Rekonstrukce bazénu stála 22 milionů korun a zahrnovala modernizaci školního bazénu včetně úpravy bazénové technologie a také opravu šaten. V současnosti ještě probíhají dokončovací venkovní práce, a především je potřeba zrekonstruované prostory dovybavit nábytkem,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na dodání nábytku a souvisejícího vybavení se přihlásily čtyři firmy. „Nabídku zaslaly firmy KANONA, KASCH – interiér, Dana Megová a minimalistic. Nejnižší cenu nabídla firma minimalistic, která dodá nábytek a související vybavení za 427 372 korun včetně DPH. Součástí je dodání a doprava zboží, včetně montáže a úklidu prostor,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Rekonstrukce bazénu není ojedinělou investicí na ZŠ a MŠ Pastviny za poslední období. „Od roku 2014 zde proběhla výstavba nového objektu mateřské školy. Ta byla dokončena na podzim 2017 a celkové náklady činily necelých 10 milionů korun. Dotace v tomto případě pokryla částku 7,2 milionu korun. Druhou investiční akcí bylo vybudování šesti nových odborných učeben na základní škole. Nezbytnou součástí bylo i vyřešení bezbariérovosti školní budovy přístavbou výtahu a došlo také na úpravu vstupu a venkovního prostranství. Náklady na realizaci tohoto projektu dosáhly téměř 30 milionů korun a dotace činila 13,5 milionu korun,“ doplnila Markéta Vaňková.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.