Přeskočit na obsah

Na základní škole Pastviny proběhla rekonstrukce bazénu. Nyní je třeba dovybavit interiéry

31. března 2021

Brněnští radní vybrali na dodávku interiérového vybavení zrekonstruovaných prostor bazénu při ZŠ a MŠ Pastviny 70 firmu minimalistic.

Oprava bazénu byla dokončena v lednu letošního roku. „Rekonstrukce bazénu stála 22 milionů korun a zahrnovala modernizaci školního bazénu včetně úpravy bazénové technologie a také opravu šaten. V současnosti ještě probíhají dokončovací venkovní práce, a především je potřeba zrekonstruované prostory dovybavit nábytkem,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Na dodání nábytku a souvisejícího vybavení se přihlásily čtyři firmy. „Nabídku zaslaly firmy KANONA, KASCH – interiér, Dana Megová a minimalistic. Nejnižší cenu nabídla firma minimalistic, která dodá nábytek a související vybavení za 427 372 korun včetně DPH. Součástí je dodání a doprava zboží, včetně montáže a úklidu prostor,“ upřesnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Rekonstrukce bazénu není ojedinělou investicí na ZŠ a MŠ Pastviny za poslední období. „Od roku 2014 zde proběhla výstavba nového objektu mateřské školy. Ta byla dokončena na podzim 2017 a celkové náklady činily necelých 10 milionů korun. Dotace v tomto případě pokryla částku 7,2 milionu korun. Druhou investiční akcí bylo vybudování šesti nových odborných učeben na základní škole. Nezbytnou součástí bylo i vyřešení bezbariérovosti školní budovy přístavbou výtahu a došlo také na úpravu vstupu a venkovního prostranství. Náklady na realizaci tohoto projektu dosáhly téměř 30 milionů korun a dotace činila 13,5 milionu korun,“ doplnila Markéta Vaňková.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.