Na výstavišti vznikají sportoviště. Bude tu krásná atmosféra, uvedl předseda ČOV

  • 01. února 2018
  • 2 minuty čtení
(ik) – Příprava Olympijského festivalu v pavilonu Z a v jeho bezprostředním okolí na výstavišti pokračuje. I když pro vytváření venkovních zimních sportovišť zatím příliš nepřeje počasí.

Dokladem toho jsou i aktuální fotografie pod textem.

„Brno je městem sportu. Bude tady krásná atmosféra,“ uvedl dnes odpoledne při prohlídce vznikajících sportovišť na výstavišti Jiří Kejval, předseda Českého olympijského výboru (ČOV).

Olympijský festival se na výstavišti uskuteční od 9. do 25. února, tedy v době, kdy se konají v Pchjongčchangu zimní olympijské hry. Festival se bude konat souběžně v ČR i v Ostravě.

„Lidé budou mít možnost zažít i v Brně na výstavišti olympijskou atmosféru, která navíc přitáhne řadu dětí ke sportu,“ zdůraznil Kejval.

„Prostor výstaviště má potenciál pro pořádání řady sportovních akcí. Včetně zimních sportů,“ dodal 1. náměstek primátora Petr Hladík při prohlídce vznikajících sportovišť.

Olympijský festival na výstavišti začne v pátek 9. února v 9 hodin. V 11 hodin proběhne slavnostní zahájení v pavilonu Z.

Od neděle do čtvrtku budou sportoviště Olympijského festivalu otevřena od 9 do 19  hodin, pátek a v sobotu můžou návštěvníci využívat sportoviště od 9 do 21 hodin.

Vstupné na Olympijský festival je 50 korun, děti do 150 cm mají vstup zdarma.

Sporty na Olympijském festivalu 2018
Zimní olympijské sporty: lední hokej, krasobruslení, běh na lyžích, biatlon, boby, curling, akrobatické lyžování, krasobruslení, rychlobruslení, saně, skeleton, snowboarding, skoky na lyžích
Letní olympijské sporty: atletika, stolní tenis
Další sporty: biliard, fatbike, florbal, hokejbal, kiting, kryatlon, korfbal, ledolezectví, lyžařský orientační běh, rope skipping, longboarding, skialpinismus, sněžnice, šachy, taekwondo ITF, taneční sport, turistika


Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít