Přeskočit na obsah

Na výstavišti odstartoval Motosalon

05. března 2020 2 minuty čtení
(gak) - Až do neděle se stane město Brno centrem motorismu. Koná se zde totiž už 11. ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon. Kromě nabídky nejnovějších motocyklů bude součástí také výstava upravených strojů. Novinkou je i Burger Aréna, která sídlí v pavilonu Z.

150 firem, 390 značek, dva hektary výstavní plochy. Takto by se dal shrnout letošní Motosalon, který se po dvou letech koná na brněnském výstavišti. Návštěvníci se mohou těšit na značky Aprilia, Honda, Suzuki, KTM, Ducati, Vespa a mnoho dalších. Široká je samozřejmě i nabídka motopříslušenství a doplňků. 

Nosnými tématy letošního ročníku jsou „Z deníku motorkáře", kde se o své zážitky podělí známí motocestovatelé, a „Zlaté české ručičky", které předvede studentská soutěž mechaniků motocyklů a jízdních kol pod názvem Europa Cup 2020. Chybět nebudou ani workshopy, které jsou naplánovány na celý víkend. 

V pavilonu F se letos představí soutěžní výstava upravených strojů a unikátů Czech Custom Grand Prix, která by se měla v budoucnu stát největší akcí ve střední a východní Evropě tohoto druhu. Další letošní novinkou je pak Burger Aréna, která se koná v pavilonu Z. V nabídce jsou nejen pokrmy z masa, ale i pochoutky pro vegetariány.

MotoGP na výstavišti

Návštěvníci Motosalonu v Brně mají navíc jedinečnou příležitost zakoupit vstupenky GOLD a T6 za výhodnější tzv. vánoční ceny a ušetřit tak až 500 Kč. Do prodeje se zároveň dostaly také čtvrteční vstupenky Pitwalk/Paddock, které umožňují nahlédnout do běžně nepřístupných míst MotoGP. Ty lze koupit jak na veletrhu Motosalon, tak osobně v TIC Brno na Panenské či na czechgp.com.

V rámci doprovodného programu navíc můžete navštívit povídání s Karlem Abrahamem, bývalým jezdcem královské kubatury MotoGP, a s dalšími motocyklovými legendami. Kompletní program na všechny dny naleznete na https://www.ibvv.cz/cs/akce/motosalon/doprovody-program

Veletrh se koná na brněnském výstavišti od čtvrtka do neděle. 

Dočtete se v Metropolitanu

Nová Zbrojovka. Foto: Marie Schmerková
Přednášky a exkurze nastíní budoucnost Brna

Kam kráčíš, Brno? Tuto otázku si klade stejnojmenná akce, která začne 24. září a potrvá do 17. října.

Revitalizovaný vnitroblok na Skácelově. Foto: archiv MMB
Ekodotace podpoří zelené vnitrobloky, nábřeží i vzdělávání

Tři brněnské dotační programy, které se věnují životnímu prostředí, jsou otevřené od poloviny září do 31. října.

Nové vodní prvky na Dominikánském náměstí. Foto: Kateřina Havelková
Obrazem: Kužely osvěžují vzhled náměstí i návštěvníky

Pohled na Novou radnici už nikdy nebude stejný. V půlce prázdnin na prostranství pod ní přibyly tři bronzové kužely o úctyhodných rozměrech – váží od 200 do 1 000 kilogramů a na výšku měří od 1,4 po 2,4 metru. Slouží nejen jako umělecké dílo, ale také jako vodní prvek. „Stejně jako potrubí, i naše prvky jsou nosičem vodního média, vynášejí ho z podzemních útrob na povrch,“ vysvětlil za autorské duo Tomáš Pavlacký.

Zdeňka Procházková se tématu kyberšikany věnuje řadu let. Foto: Z. Kolařík
Nezakazujte, vysvětlujte, vzkazuje rodičům policistka

Když se dítě vrací domů s poničenými věcmi, v horším případě s modřinami, každého rodiče napadne, že mu někdo ubližuje. Jak ale poznat, že čelí nějakému riziku v online prostoru, na internetu? A jak ho na potenciálně nebezpečné situace připravit? Zeptali jsme se odbornice od Policie České republiky Zdeňky Procházkové, která se danému tématu věnuje řadu let.

Nenechte si ujít

Brněnské kulturní fórum XVII
Dostupnost v umění řeší Brněnské kulturní fórum

Tématem již sedmnáctého Brněnského kulturního fóra je dostupnost. Tentokrát se bude nejenom debatovat a sdílet, ale současně si návštěvníci užijí i krátké umělecké ukázky. 

Hudební vystoupení na Tmavomodrém festivalu 2021. Foto: TIC Brno
Víkendové Brno žije! Konají se komunitní festivaly, setkají se i fandové MHD

Brno vyhlíží nový víkend, který nabídne plno zajímavých akcí. Uskuteční se například benefiční festival v kontaktním centru, narozeninová oslava kreativního hubu nebo akce na dopravním hřišti zaměřená na bezpečnost dětí v provozu. Naskýtá se však i nespočet dalších možností, jak lze strávit volné chvíle.

Přípravný zápas české reprezentace s Nizozemskem před mistrovstvím Evropy 2023. Foto: Lenka Brožová
Brno přivítá nejlepší baseballisty Evropy. Co šampionát nabídne?

Blíží se začátek vrcholné sportovní akce. Od 24. září do 1. října hostí Česko mistrovství Evropy v baseballu, přičemž jedna ze základních skupin i zápasy play-off se odehrají přímo v Brně. Kromě kvalitních soubojů se můžete těšit také na spoustu doprovodných aktivit.

Držitelé ocenění Křesadlo za rok 2022. Foto: Křesadlo – Jihomoravský kraj
Příběhy nezištné pomoci a lidství: pošesté se uděluje cena Křesadlo

Vrací se ocenění pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci. Již pošesté se koná anketa Křesadlo, jež vyzdvihuje činnost dobrovolníků i jejich životní příběhy. Během září se sbírají nominace do jednotlivých kategorií, příští měsíc naváže také hlasování veřejnosti.