Přeskočit na obsah

Na výstavišti odstartoval Motosalon

05. března 2020 2 minuty čtení
(gak) - Až do neděle se stane město Brno centrem motorismu. Koná se zde totiž už 11. ročník mezinárodního veletrhu motocyklů, čtyřkolek, příslušenství a oblečení Motosalon. Kromě nabídky nejnovějších motocyklů bude součástí také výstava upravených strojů. Novinkou je i Burger Aréna, která sídlí v pavilonu Z.

150 firem, 390 značek, dva hektary výstavní plochy. Takto by se dal shrnout letošní Motosalon, který se po dvou letech koná na brněnském výstavišti. Návštěvníci se mohou těšit na značky Aprilia, Honda, Suzuki, KTM, Ducati, Vespa a mnoho dalších. Široká je samozřejmě i nabídka motopříslušenství a doplňků. 

Nosnými tématy letošního ročníku jsou „Z deníku motorkáře", kde se o své zážitky podělí známí motocestovatelé, a „Zlaté české ručičky", které předvede studentská soutěž mechaniků motocyklů a jízdních kol pod názvem Europa Cup 2020. Chybět nebudou ani workshopy, které jsou naplánovány na celý víkend. 

V pavilonu F se letos představí soutěžní výstava upravených strojů a unikátů Czech Custom Grand Prix, která by se měla v budoucnu stát největší akcí ve střední a východní Evropě tohoto druhu. Další letošní novinkou je pak Burger Aréna, která se koná v pavilonu Z. V nabídce jsou nejen pokrmy z masa, ale i pochoutky pro vegetariány.

MotoGP na výstavišti

Návštěvníci Motosalonu v Brně mají navíc jedinečnou příležitost zakoupit vstupenky GOLD a T6 za výhodnější tzv. vánoční ceny a ušetřit tak až 500 Kč. Do prodeje se zároveň dostaly také čtvrteční vstupenky Pitwalk/Paddock, které umožňují nahlédnout do běžně nepřístupných míst MotoGP. Ty lze koupit jak na veletrhu Motosalon, tak osobně v TIC Brno na Panenské či na czechgp.com.

V rámci doprovodného programu navíc můžete navštívit povídání s Karlem Abrahamem, bývalým jezdcem královské kubatury MotoGP, a s dalšími motocyklovými legendami. Kompletní program na všechny dny naleznete na https://www.ibvv.cz/cs/akce/motosalon/doprovody-program

Veletrh se koná na brněnském výstavišti od čtvrtka do neděle. 

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Kampaň Brno narůžovo cílí na prevenci rakoviny prsu.
Brno narůžovo přináší prevenci rakoviny prsu do brněnských ulic

Růžovou barvu si vzaly za svou pravidelné říjnové akce spojené s osvětou týkající se rakoviny prsu a podpory onkologických pacientů. Akce probíhají po celém světě a Brno není výjimkou. Celý měsíc proto bude narůžovo.

Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren, foto: MMB
Výstava ukazuje, jak by studenti využili část areálu Tepláren

Co s průmyslovými budovami v mezidobí, kdy je přestanou využívat Teplárny Brno a než se území přebuduje na tzv. chytrou čtvrť Špitálka? Nad tím se zamýšleli studenti tří brněnských univerzit v soutěži MUNISS, kterou každoročně pořádá město. Jejich nápady teď prezentují výstavní panely v ulicích města.

V anketě se lidé těsně vyjádřili pro rozšíření parku na místo stávajících likusáků, foto: Hvězdárna Brno
Anketa o likusáky: Výsledek je těsný, město bude hledat koncepční řešení s VUT

Přes patnáct set lidí se zapojilo do ankety, která řešila budoucnost pěti likusáků na Kraví hoře. Výsledky hovoří těsně pro jejich odstranění a rozšíření parku. Vzhledem k vyrovnanému hlasování bude ale město brát v úvahu i potřeby kreativců, kteří zde dnes mají zkušebny a ateliéry. Koncepční řešení chce hledat s VUT, majitelem zbylé, rozsáhlejší části areálu.

Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky
Milostivé léto II trvá až do konce listopadu. Dlužníci mají šanci zbavit se exekucí a splatit pohledávky

Do 30. listopadu 2022 mají lidé šanci ukončit některé exekuce, které v minulosti vznikly z veřejnoprávních dluhů, a to za výhodných podmínek. Již druhé Milostivé léto začalo 1. září.