Na Vranovské vzniknou vedle startovacích bytů také bezbariérové

  • 09. září 2020
Osm startovacích bytů pro mladé rodiny a páry, čtyři bezbariérové byty pro vozíčkáře a osm bytů pro seniory v režimu domu s pečovatelskou službou. Taková bude skladba bytových jednotek v rekonstruovaném domě na Vranovské 365/1a. V tuto chvíli probíhá příprava projektové dokumentace.

„V domě je momentálně 16 bytů, které měly být přetvořeny na 20 bytů – 8 startovacích o velikosti 1+kk a 12 1+kk a 2+kk pro seniory. V průběhu přípravy projektové dokumentace ale vyšlo najevo, že by bylo možné využít dispozic v domě účelněji a čtyři byty určit nikoli jako běžné pro seniory, ale budovat je jako bezbariérové pro osoby na vozíčku. K tomu bude samozřejmě potřeba přidat evakuační výtah a další technické úpravy, které pro bezbariérové stavby vyžaduje vyhláška,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Výsledkem tedy bude osm garsonek – startovacích bytů, čtyři bezbariérové garsonky a osm dvoupokojových bytů pro seniory v režimu domu s pečovatelskou službou. Celkové předpokládané náklady na projekt převyšují 52 milionů korun.

Projektová dokumentace by měla být hotová na jaře příštího roku. V létě chce město začít se stavbou, aby se v roce 2022 mohli nastěhovat první nájemníci.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy