Přeskočit na obsah

Na Vranovské vzniknou vedle startovacích bytů také bezbariérové

09. září 2020

Osm startovacích bytů pro mladé rodiny a páry, čtyři bezbariérové byty pro vozíčkáře a osm bytů pro seniory v režimu domu s pečovatelskou službou. Taková bude skladba bytových jednotek v rekonstruovaném domě na Vranovské 365/1a. V tuto chvíli probíhá příprava projektové dokumentace.

„V domě je momentálně 16 bytů, které měly být přetvořeny na 20 bytů – 8 startovacích o velikosti 1+kk a 12 1+kk a 2+kk pro seniory. V průběhu přípravy projektové dokumentace ale vyšlo najevo, že by bylo možné využít dispozic v domě účelněji a čtyři byty určit nikoli jako běžné pro seniory, ale budovat je jako bezbariérové pro osoby na vozíčku. K tomu bude samozřejmě potřeba přidat evakuační výtah a další technické úpravy, které pro bezbariérové stavby vyžaduje vyhláška,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Výsledkem tedy bude osm garsonek – startovacích bytů, čtyři bezbariérové garsonky a osm dvoupokojových bytů pro seniory v režimu domu s pečovatelskou službou. Celkové předpokládané náklady na projekt převyšují 52 milionů korun.

Projektová dokumentace by měla být hotová na jaře příštího roku. V létě chce město začít se stavbou, aby se v roce 2022 mohli nastěhovat první nájemníci.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.