Přeskočit na obsah

Na Vranovské vzniknou vedle startovacích bytů také bezbariérové

09. září 2020
Osm startovacích bytů pro mladé rodiny a páry, čtyři bezbariérové byty pro vozíčkáře a osm bytů pro seniory v režimu domu s pečovatelskou službou. Taková bude skladba bytových jednotek v rekonstruovaném domě na Vranovské 365/1a. V tuto chvíli probíhá příprava projektové dokumentace.

„V domě je momentálně 16 bytů, které měly být přetvořeny na 20 bytů – 8 startovacích o velikosti 1+kk a 12 1+kk a 2+kk pro seniory. V průběhu přípravy projektové dokumentace ale vyšlo najevo, že by bylo možné využít dispozic v domě účelněji a čtyři byty určit nikoli jako běžné pro seniory, ale budovat je jako bezbariérové pro osoby na vozíčku. K tomu bude samozřejmě potřeba přidat evakuační výtah a další technické úpravy, které pro bezbariérové stavby vyžaduje vyhláška,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Výsledkem tedy bude osm garsonek – startovacích bytů, čtyři bezbariérové garsonky a osm dvoupokojových bytů pro seniory v režimu domu s pečovatelskou službou. Celkové předpokládané náklady na projekt převyšují 52 milionů korun.

Projektová dokumentace by měla být hotová na jaře příštího roku. V létě chce město začít se stavbou, aby se v roce 2022 mohli nastěhovat první nájemníci.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno podporuje inovátory i výzkumníky z jihu Moravy. Ti mohou získat granty – startuje další výzva programu Prototypuj a ověřuj

Lokátory pro freeridery, vylepšení zubního implantátu a inovativní polymer – to jsou příklady projektů, které v loňském roce získaly podporu z programu Prototypuj a ověřuj. Město Brno prostřednictvím inovační agentury JIC nyní otevírá novou výzvu. Od 27.  března do 5. května do něj mohou inovátoři z jižní Moravy hlásit své projekty a získat až 800 tisíc korun.

V Pisárkách se naplno rozjely práce na stavbě vratné smyčky. První tramvaje po ní do vozovny vjedou příští rok v létě

Dopravní podnik města Brna začal s třetí etapou modernizace vozovny v Pisárkách. Během následujících 17 měsíců zde dělníci vybudují vratnou smyčku. Ta umožní otáčení tramvají a zároveň snadnější odbavení návštěvníků budoucí multifunkční haly, která má vyrůst v západní části brněnského výstaviště.  

Bytový fond se rozrostl o dvanáct sociálních a bezbariérových bytů

Namísto původních pěti bytových jednotek na Křenové 47, které byly v nevyhovujícím až havarijním stavu, se jich díky dvaceti měsícům prací ve stejném bytovém domě, zrenovovaném a obohaceném o nástavbu, nyní nachází dvanáct. Sloužit budou pro osoby se sníženou pohyblivostí nebo s nízkými příjmy.

Družstevní bydlení by mohlo rozšířit svou podobu. Vedle výstavby na zelené louce by družstva renovovala i staré městské domy

Město si nechá prověřit další možnost, jak lidem nabídnout dostupné družstevní bydlení, a to formou rekonstrukce zdevastovaných bytových domů. V pilotním režimu by nový záměr mohl být realizován u domu na Mostecké 16. Zda je dům vhodný, prověří předprojekční příprava, kterou dnes radní doporučili zastupitelstvu města svěřit do rukou městské společnosti CD CENTRUM COMS.