Přeskočit na obsah

Na volnočasové aktivity dětí a mládeže pošle Brno 13 milionů korun

26. února 2020
Na svém březnovém zasedání budou zastupitelé rozhodovat o udělení dotací v oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže a také na projekty na zkvalitnění vybavení jejich zázemí.

„Rada města Brna dnes doporučila rozdělit 11,97 milionu korun mezi 258 právnických a fyzických osob, které zajišťují nebo organizují zájmové kroužky a další aktivity. Peníze míří do kulturních a zájmových center, skautských středisek, tábornických spolků atd.,“ uvedl příklady radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Kromě projektů organizací z oblasti kultury, sportu, ochrany přírody, vědy a techniky podpoří magistrát i křesťanské spolky, organizace pracující se zdravotně či sociálně znevýhodněnou mládeží, mateřská centra nebo lesní školky. „Zároveň navrhujeme poskytnout dotace, díky nimž budou volnočasové organizace schopny vylepšit své zázemí nebo vybavení. Na různé opravy, stavební práce a nákupy vybavení chce město poslat 1 milion korun,“ doplnil Jaroslav Suchý.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.