Přeskočit na obsah

Na volnočasové aktivity dětí a mládeže pošle Brno 13 milionů korun

26. února 2020

Na svém březnovém zasedání budou zastupitelé rozhodovat o udělení dotací v oblasti volnočasových aktivit dětí a mládeže a také na projekty na zkvalitnění vybavení jejich zázemí.

„Rada města Brna dnes doporučila rozdělit 11,97 milionu korun mezi 258 právnických a fyzických osob, které zajišťují nebo organizují zájmové kroužky a další aktivity. Peníze míří do kulturních a zájmových center, skautských středisek, tábornických spolků atd.,“ uvedl příklady radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Kromě projektů organizací z oblasti kultury, sportu, ochrany přírody, vědy a techniky podpoří magistrát i křesťanské spolky, organizace pracující se zdravotně či sociálně znevýhodněnou mládeží, mateřská centra nebo lesní školky. „Zároveň navrhujeme poskytnout dotace, díky nimž budou volnočasové organizace schopny vylepšit své zázemí nebo vybavení. Na různé opravy, stavební práce a nákupy vybavení chce město poslat 1 milion korun,“ doplnil Jaroslav Suchý.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.