Přeskočit na obsah

Na Vojtovu se vedle nájemníků nastěhuje taky knihovna a pečovatelská služba

16. prosince 2020

Nový bytový komplex Vojtova se začne pomalu zaplňovat nájemníky. Kromě více než stovky bytů, určených pro mladé rodiny i pro seniory, tu vznikly také nebytové prostory. Právě dnes radní stvrdili záměr, který deklarují od počátku, totiž poskytnout je Knihovně Jiřího Mahena a Centru sociálních služeb k vytvoření jejich poboček.

Architektonický návrh Martina Rudiše a Martina Komárka z ateliéru RUDIŠ-RUDIŠ architekti, s. r. o., počítal s oběma cílovými skupinami, s mladými páry a rodinami s dětmi i staršími lidmi, kteří uvítají pečovatelskou službu, a záměrně vytvářel celé prostředí tak, aby se jim tu žilo co nejpohodlněji. Pobočku městské knihovny využijí rodiče, kteří sem budou moci odmalička vodit své ratolesti, i babičky a dědečkové, kteří si pro čtivo budou moci dojít v podstatě ‚v papučích‘. Pečovatelská služba sem přesune své středisko z dosavadních prostor na Lipové,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Obě instituce budou mít prostory k dispozici od 1. 1. 2021 na dobu neurčitou.

Co se týče bytů, v prosinci proběhlo losování padesáti startovacích bytů, z nichž třicet je právě na Vojtově. S vylosovanými uchazeči se nyní podepisují smlouvy a někteří nájemníci se budou stěhovat již letos. Po Novém roce se budou stěhovat i obyvatelé seniorských bytů s pečovatelskou službou,“ doplnil náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Dva bytové domy s celkem 116 byty vyrostly během dvouletých stavebních prací mezi ulicemi Vojtova, Havlenova, Sobotkova a Grmelova, kolaudaci získaly letos na podzim. Mezi domy vznikl veřejně přístupný park s víceúčelovým hřištěm nebo fit parkem pro děti i pro dospělé. Jeho návštěvníkům bude k dispozici WC nebo kavárna v přízemí jednoho z domů. V plánu také je zřídit tu pobočku Kávéesky. Do projektu město investovalo 530 milionů korun vč. DPH.

Mgr. Radka LoukotováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 471mobil: +420 773 183 511e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.