Přeskočit na obsah

Na Vojtovu se vedle nájemníků nastěhuje taky knihovna a pečovatelská služba

16. prosince 2020
Nový bytový komplex Vojtova se začne pomalu zaplňovat nájemníky. Kromě více než stovky bytů, určených pro mladé rodiny i pro seniory, tu vznikly také nebytové prostory. Právě dnes radní stvrdili záměr, který deklarují od počátku, totiž poskytnout je Knihovně Jiřího Mahena a Centru sociálních služeb k vytvoření jejich poboček.

Architektonický návrh Martina Rudiše a Martina Komárka z ateliéru RUDIŠ-RUDIŠ architekti, s. r. o., počítal s oběma cílovými skupinami, s mladými páry a rodinami s dětmi i staršími lidmi, kteří uvítají pečovatelskou službu, a záměrně vytvářel celé prostředí tak, aby se jim tu žilo co nejpohodlněji. Pobočku městské knihovny využijí rodiče, kteří sem budou moci odmalička vodit své ratolesti, i babičky a dědečkové, kteří si pro čtivo budou moci dojít v podstatě ‚v papučích‘. Pečovatelská služba sem přesune své středisko z dosavadních prostor na Lipové,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Obě instituce budou mít prostory k dispozici od 1. 1. 2021 na dobu neurčitou.

Co se týče bytů, v prosinci proběhlo losování padesáti startovacích bytů, z nichž třicet je právě na Vojtově. S vylosovanými uchazeči se nyní podepisují smlouvy a někteří nájemníci se budou stěhovat již letos. Po Novém roce se budou stěhovat i obyvatelé seniorských bytů s pečovatelskou službou,“ doplnil náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva.

Dva bytové domy s celkem 116 byty vyrostly během dvouletých stavebních prací mezi ulicemi Vojtova, Havlenova, Sobotkova a Grmelova, kolaudaci získaly letos na podzim. Mezi domy vznikl veřejně přístupný park s víceúčelovým hřištěm nebo fit parkem pro děti i pro dospělé. Jeho návštěvníkům bude k dispozici WC nebo kavárna v přízemí jednoho z domů. V plánu také je zřídit tu pobočku Kávéesky. Do projektu město investovalo 530 milionů korun vč. DPH.

Mgr. Radka LoukotováTiskové středisko MMBtel.: +420 542 172 471mobil: +420 773 183 511e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.