Přeskočit na obsah

Na Vinohradech vyroste další mateřská škola

12. ledna 2022

Čerství rodiče na Vinohradech budou mít o starost méně. Vznikne zde totiž čtyřtřídní mateřská škola. Její maximální kapacita bude 112 dětí.

Škola bude vybudována při ulici Šedova. Celková minimální plocha uvažovaná pro areál MŠ je 3 500 m2.

„V lokalitě je plánována soukromá výstavba obytných domů pod názvem Obytný soubor Šedova. Proto je nutné zde rozšířit kapacitu předškolního vzdělávání. Stavba mateřské školy je další složkou podpory rodin s dětmi, kterou vnímám jako jednu z priorit města Brna,“ uvedl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

„Mateřská škola s maximální kapacitou 112 dětí bude profilována jako maximálně dvoupodlažní budova se zelenou střechou. Její součástí bude také kuchyně s potřebným provozním zázemím i parkoviště typu Kiss and Ride, kde bude 25 míst včetně parkování pro imobilní řidiče. Ke školce budou patřit také zahrady o ploše 1200 m2,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Obytný soubor Šedova je stavbou soukromého investora; školka pak bude částečně financována městem a částečně z příspěvku investora na výstavbu.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.