Přeskočit na obsah

Na Vinohradech vyroste další mateřská škola

12. ledna 2022
Čerství rodiče na Vinohradech budou mít o starost méně. Vznikne zde totiž čtyřtřídní mateřská škola. Její maximální kapacita bude 112 dětí.

Škola bude vybudována při ulici Šedova. Celková minimální plocha uvažovaná pro areál MŠ je 3 500 m2.

„V lokalitě je plánována soukromá výstavba obytných domů pod názvem Obytný soubor Šedova. Proto je nutné zde rozšířit kapacitu předškolního vzdělávání. Stavba mateřské školy je další složkou podpory rodin s dětmi, kterou vnímám jako jednu z priorit města Brna,“ uvedl radní pro oblast školství Jaroslav Suchý.

„Mateřská škola s maximální kapacitou 112 dětí bude profilována jako maximálně dvoupodlažní budova se zelenou střechou. Její součástí bude také kuchyně s potřebným provozním zázemím i parkoviště typu Kiss and Ride, kde bude 25 míst včetně parkování pro imobilní řidiče. Ke školce budou patřit také zahrady o ploše 1200 m2,“ dodal 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Obytný soubor Šedova je stavbou soukromého investora; školka pak bude částečně financována městem a částečně z příspěvku investora na výstavbu.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Dáme na vás: v úterý se otevře nové sportoviště v Medlánkách

Nejenom obyvatelé Medlánek se mohou těšit na další zrekonstruované místo pro sportování v pěkném prostředí a dobře dostupné lokalitě.

Kultura zná svoje priority na roky 2023–2025. Druhý akční plán ještě musí schválit zastupitelé

Proces připomínkování a projednávání Akčního plánu Strategie kultury a kreativních odvětví města Brna na roky 2023–2025 dnes fakticky ukončila Rada města Brna, zbývá schválení zastupitelstvem.

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

Město stále ulehčuje spojení s vídeňským letištěm

Od prosince loňského roku město Brno zajišťuje přímé vlakové spojení s vídeňským letištěm. Pro větší pohodlí cestujících také od února nabízí zvýhodněné parkování na P+R v Líšni, ze kterého zájemce zdarma odveze vůz dopravního podniku na vlakové nádraží. Služba bude pokračovat i nadále.