Přeskočit na obsah

Na Veveří vznikne nová zastávka

29. srpna 2017 1 minuta čtení
(ik) - Investiční záměr vybudovat obousměrnou zastávku městské hromadné dopravy na Veveří ulici schválili v úterý radní.

Nová tramvajová a autobusová zastávka zkrátí docházkovou vzdálenost mezi Táborem a Rybkovou, kde jsou stávající zastávky. Stavba je plánována do konce příštího roku.

Zastávka bude na Veveří, a to ve směru od centra jako nástupní ostrůvek před křižovatkou s Šumavskou ulicí a ve směru do centra formou přejížděného zastávkového mysu.

„Spolu se stavbou zastávky bude upravena silnice na Veveří ulici ve směru od centra, kde bude vybudován průběžný a odbočovací pruh na Šumavskou. Vznikne také pěší propojení ulic Veveří a Žižkovy. Chodník bude mezi administrativním objektem Platinium a areálem jízdárny,“ uvedl náměstek pro dopravu Matěj Hollan.

Vybudování zastávky je i podmínkou pro plánované záchytné parkoviště P+R (park and ride, zaparkuj a jeď), které poblíž vznikne.
Náklady na výstavbu zastávky jsou odhadovány na 11 850 000 korun.  

Mohlo by vás dále zajímat

Nové wellness centrum na Kraví hoře. Foto: Marie Schmerková
Vyšel říjnový Brněnský metropolitan

Tento týden najdete ve svých schránkách aktuální Brněnský metropolitan. Dočtete se o nedávno dostavěném wellness centru na Kraví hoře i o novém způsobu třídění kovů do žlutých kontejnerů na plast. Do testovacího provozu vstoupila nová tramvajová trať do kampusu. A vodojemy na Žlutém kopci hlásí otevřeno, vstupenky jsou k mání i online.

Nejnovější články

Noc vědců
O víkendu bude rušno na divadelních scénách, ve vědeckých laboratořích i na sportovištích

Sport, móda, kultura, tradice, to vše najdete zabalené v jednom víkendu – v tom, který právě přichází. Láká vás proniknout do útrob divadla – nevynechejte 30 let CEDu. Podstatu a tajemství všech pěti lidských smyslů můžete odhalit při Noci vědců. Hodová zábava roztančí Novou Zbrojovku a sportovní fanoušci by neměli vynechat 5. kolo Českého poháru basketbalu na vozíku.

Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory
Ve dvou brněnských obvodech lidé zvolí své senátory

Druhé kolo senátních voleb se uskuteční v pátek 30. září a 1. října 2022. V Brně se to týká dvou volebních obvodů, a to č. 55 a 58.

Volební místnosti se otevřou v pátek ve 14 hodin, odevzdat hlas mohou oprávnění voliči do 22 hodin. V sobotu bude hlasování probíhat od 8 do 14 hodin.

V oblasti u výškových budov na Šumavské vznikne 613 nových parkovacích míst. Vizualizace: Atelier Kristen
Město zná zhotovitele parkovacího domu na Šumavské

Parkoviště, parkovací dům i vodní prvek u výškových budov na Šumavské postaví společnost STRABAG. Brněnští radní ji vybrali na posledním zasedání jako zhotovitele projektu na tzv. Akademickém náměstí. Na stavební práce má 14 měsíců.

Oslavy 30. výročí Centra experimentálního divadla
Brněnská hra s experimentem. CED slaví třicetiny

Divadlo je jako umělecká forma jedinečné v nekonečnosti možností svého vyjádření. V Brně máme navíc privilegium – jsme už 30 let svědky, diváky a účastníky velmi aktivního „osahávání hranic“ divadla. A to vše díky Centru experimentálního divadla, známému také pod zkratkou CED.