Přeskočit na obsah

Na Veveří je nevyhovující sběrné středisko odpadu. Město chce postavit nové

10. března 2021

Brněnští radní odsouhlasili záměr vybudovat nové sběrné středisko odpadu v k. ú. Veveří. To stávající už nevyhovuje ani zázemím, ani velikostí. Chybí zde napojení na vodovod i kanalizaci a plocha 620 m2 není pro bezproblémovou obslužnost dostatečná. Navíc je v těchto místech plánována výstavba Akademického náměstí včetně parkovacího domu.

Stávající Sběrné středisko odpadu Veveří je zejména pro svou polohu v centru města důležitou součástí infrastruktury pro nakládání s komunálním odpadem v Brně a občané jej hojně využívají. „Jen během posledních dvou let zde Brňané ročně odevzdali kolem 880 tun odpadu z celkových 20000 tun. Kromě objemných, nebezpečných a materiálově využitelných složek komunálního odpadu zde občané ukládají i dále využitelné věci a nábytek v rámci projektů předcházení vzniku odpadů RE-USE a RE-NAB. Zejména o projekt RE-USE je na tomto sběrném místě velký zájem. Každý den ho navštíví několik desítek lidí a mezi ostatními vybranými sběrnými středisky, kde je tento projekt realizován, má Veveří jasné prvenství ve vybraných penězích darovaných na veřejnou sbírku za předměty v rámci projektu RE-USE. Měsíčně se zde vybere zhruba 10000 korun,“ uvedl první náměstek primátorky P. Hladík.

Nové sběrné středisko vznikne v blízkosti Právnické fakulty Masarykovy univerzity a po levé straně budoucího parkovacího domu. Středisko je navrženo tak, aby lépe odpovídalo požadavkům na jeho bezproblémový provoz a platným hygienickým normám. „Nový areál o celkové ploše cca 1125 m2 bude oplocen a kolem plotu budou vysázeny vhodné nízkorostoucí dřeviny, aby lépe zapadl do okolního prostředí. Vlastníkem a provozovatelem Sběrného střediska odpadu Veveří bude město Brno, obsluhu zajistí společnost SAKO Brno,“ upřesnil Petr Hladík.

Nové Sběrné středisko odpadu Veveří bude sloužit občanům jak k odkládání objemných, nebezpečných a materiálově využitelných složek komunálních odpadů, tak i k realizaci projektů předcházení odpadu RE-USE a RE-NAB.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.