Na Úvoze přibude zastávka MHD

  • 07. září 2020
  • 1 minuta čtení
(ral) - Kratší cestu na zastávku a tím dostupnější systém městské hromadné dopravy budou mít lidé v okolí ulice Trýbova. Zatím tu totiž mají zastávku jen pro směr od Mendlova náměstí. Město však chystá úpravu provozu, díky které se bude moci přidat i zastávku v druhém směru. První krok k tomu učinili brněnští radní minulý týden, když pro celý proces nechali zpracovat investiční záměr.

Na Trýbově připravuje město propojení stávajících komunikací tak, aby ji bylo možné zjednosměrnit. Bez toho nelze potřebnou druhou zastávku v místě vyznačit. Brání tomu rozhledové podmínky při výjezdu z Trýbovy. Východiskem je napojení slepého úseku ulice na okolní komunikace ve vnitrobloku (viz obrázek). Severní část zjednosměrněného úseku poslouží pouze pro vjezd do lokality. Nová zastávka MHD na ulici Úvoz pak bude umístěna před domem č. 27.

Současně s propojením dojde podle plánu k rekonstrukci povrchů příjezdové účelové komunikace v délce asi 190 metrů. Předpokládaná cena stavby je 5 150 000 Kč včetně DPH.

Dočtete se v Metropolitanu

Nenechte si ujít