Přeskočit na obsah

Na Úvoze bude další zastávka. Zvýší se tak dopravní obslužnost v okolí ulice Trýbova

02. září 2020
Ulice Trýbova je nyní obsluhována městskou hromadnou dopravou pouze ve směru od Mendlova náměstí. Město Brno proto na této ulici připravuje propojení stávajících komunikací tak, aby ji bylo možné zjednosměrnit. Poté hodlá vybudovat párovou zastávku na ulici Úvoz, která zajistí dopravní obslužnost také ve směru na Mendlovo náměstí.

Umístění párové zastávky na Úvoze je komplikované s ohledem na rozhledové podmínky při výjezdu z ulice Trýbova. „Východiskem je napojení slepého úseku ulice Trýbova na okolní komunikace ve vnitrobloku. Severní část zjednosměrněného úseku poslouží pouze pro vjezd do lokality. Nová zastávka MHD na ulici Úvoz pak bude umístěna před domem č. 27, který jako jediný vybočuje z uliční čáry hlouběji do bloku,“ nastínil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Současně s propojením dojde k rekonstrukci povrchů příjezdové účelové komunikace v délce asi 190 metrů. Předpokládaná cena stavby je 5.150.000,- Kč včetně DPH.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.