Přeskočit na obsah

Na Úvoze bude další zastávka. Zvýší se tak dopravní obslužnost v okolí ulice Trýbova

02. září 2020

Ulice Trýbova je nyní obsluhována městskou hromadnou dopravou pouze ve směru od Mendlova náměstí. Město Brno proto na této ulici připravuje propojení stávajících komunikací tak, aby ji bylo možné zjednosměrnit. Poté hodlá vybudovat párovou zastávku na ulici Úvoz, která zajistí dopravní obslužnost také ve směru na Mendlovo náměstí.

Umístění párové zastávky na Úvoze je komplikované s ohledem na rozhledové podmínky při výjezdu z ulice Trýbova. „Východiskem je napojení slepého úseku ulice Trýbova na okolní komunikace ve vnitrobloku. Severní část zjednosměrněného úseku poslouží pouze pro vjezd do lokality. Nová zastávka MHD na ulici Úvoz pak bude umístěna před domem č. 27, který jako jediný vybočuje z uliční čáry hlouběji do bloku,“ nastínil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Současně s propojením dojde k rekonstrukci povrchů příjezdové účelové komunikace v délce asi 190 metrů. Předpokládaná cena stavby je 5.150.000,- Kč včetně DPH.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: vasickova.jana@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.