Přeskočit na obsah

Na Ukrajinu poputuje další materiální pomoc. Tentokrát do Charkova

23. března 2022

V rámci pomoci Ukrajině proběhne další nákup a dodávka materiální pomoci. Tentokrát poputuje do partnerského města Charkova.

„Reagujeme na požadavky zástupců našeho partnerského města Charkova, které nás požádalo o doručení trvanlivých potravin, jež budou tvořit hlavní část dodávky, a dále různého spotřebního materiálu a hygienických potřeb. Půjde tedy o drogerii, výtvarné potřeby pro děti, čepice, ponožky, mikrovlnky, varné konvice, multifunkční hrnce, powerbanky, matrace a přikrývky. Rada města Brna odsouhlasila celkový limit nákupu v maximální hodnotě 1,7 milionu korun bez DPH,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Schválili jsme také nákup léků a zdravotnického materiálu v maximální hodnotě 300 tisíc korun bez DPH od Úrazové nemocnice. Půjde již o třetí zásilku materiální pomoci na Ukrajinu, předešlé dvě směřovaly do Lvova.“

Všechny nákupy jsou realizovány na základě usnesení březnového zasedání Zastupitelstva města Brna, které schválilo poskytnutí daru ve formě materiální pomoci Ukrajině, jež je zasažena válečným konfliktem. Doposud byly za poskytnuté dary Ukrajině zaplaceny 3 778 756, 78 korun (vč. DPH).

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.