Přeskočit na obsah

Na Ukrajinu poputuje další materiální pomoc. Tentokrát do Charkova

23. března 2022
V rámci pomoci Ukrajině proběhne další nákup a dodávka materiální pomoci. Tentokrát poputuje do partnerského města Charkova.

„Reagujeme na požadavky zástupců našeho partnerského města Charkova, které nás požádalo o doručení trvanlivých potravin, jež budou tvořit hlavní část dodávky, a dále různého spotřebního materiálu a hygienických potřeb. Půjde tedy o drogerii, výtvarné potřeby pro děti, čepice, ponožky, mikrovlnky, varné konvice, multifunkční hrnce, powerbanky, matrace a přikrývky. Rada města Brna odsouhlasila celkový limit nákupu v maximální hodnotě 1,7 milionu korun bez DPH,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Schválili jsme také nákup léků a zdravotnického materiálu v maximální hodnotě 300 tisíc korun bez DPH od Úrazové nemocnice. Půjde již o třetí zásilku materiální pomoci na Ukrajinu, předešlé dvě směřovaly do Lvova.“

Všechny nákupy jsou realizovány na základě usnesení březnového zasedání Zastupitelstva města Brna, které schválilo poskytnutí daru ve formě materiální pomoci Ukrajině, jež je zasažena válečným konfliktem. Doposud byly za poskytnuté dary Ukrajině zaplaceny 3 778 756, 78 korun (vč. DPH).

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.