Na stavební úřad vyrazte od července jedině na Orlí - Tiskový servis

Na stavební úřad vyrazte od července jedině na Orlí

(26. 6., AKTUALIZOVÁNO 1. 7.) Zásadní změnou pro všechny brněnské stavbaře, projektanty či architekty bude začátek fungování centrálního stavebního úřadu. Ten vznikl sloučením všech stavebních úřadů městských částí. Klientům se otevřel v pondělí 1. července od 8 hodin.

Stavební úřad na Orlí 30, foto: Z. Kolařík

Stavební úřad na Orlí 30, foto: Z. Kolařík

Nový stavební úřad, který bude součástí magistrátního Odboru územního plánování a stavebního řádu, najdete na Orlí 30. Vyřešíte zde agendu pro všechny městské části kromě Brna-středu. Ačkoliv i toto pracoviště spadá pod centrální úřad, sídlit bude prozatím na svém původním místě – tedy na Měnínské 4. Na Orlí budou přeneseny i všechny živé spisy stavebních a správních řízení z městských částí. I když jste tedy proces stavebního povolení začali například v Tuřanech, od července se vydejte již pouze na Orlí.

K vytvoření centrálního stavebního úřadu vedení města přistoupilo v souvislosti s přijetím nového stavebního zákona, který přenáší výklad územního plánu výhradně na stavební úřady. Centralizace zajistí jednotný výklad územního plánu i brněnských stavebních předpisů. Jeden velký úřad znamená také větší zastupitelnost, profesionalizaci zaměstnanců a efektivnější zavedení digitalizace.

Podrobnosti a rozdělení agend najdete na webu: https://www.brno.cz/w/stavebni-urad.

Odbor územního plánování a stavebního řádu připravil veřejně dostupnou GIS aplikaci, která slouží pro základní  informace o zařazení pozemků do jednotlivých obvodů stavebního úřadu a prezentuje další údaje o platné územně plánovací dokumentaci a územně plánovacích podkladech.

Najdete ji v následujícím odkaze: Obvody Centrálního stavebního úřadu a ÚPD a ÚPP (brno.cz)

Další články z rubriky