Přeskočit na obsah

Na stavbě tramvajové trati na Kamechy bude město spolupracovat s dopravním podnikem

19. října 2022

V rámci přípravy projektu prodloužení tramvajové trati na Kamechy udělila Rada města Brna v působnosti valné hromady společnosti Dopravní podnik města Brna pokyn k dalším nezbytným úkonům.

„Prodloužení tramvajové trati ze stávající konečné ve stanici Ečerova až na sídliště Kamechy výrazně pomůže jeho obyvatelům. Projektová příprava pro územní řízení je v gesci magistrátního odboru investic, další postup už bude řešen i z úrovně dopravního podniku. Ten s městem uzavře smlouvu o spolupráci, bude moci požádat o dotaci z Operačního programu Doprava 3 a také zajistí výběrové řízení na zhotovitele a povede projekt až k samotné realizaci,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Nová, 1500 metrů dlouhá tramvajová trať začne v oblasti stávající tramvajové smyčky Ečerova, dále bude vedena  v  zářezu  podél  ulice  Vejrostova,  kde  v  místě  ulice Teyschlova přejde do raženého tunelu. Následně vyústí v proluce ulic Přírodní a Listnatá. Součástí projektu je vybudování tří nových zastávek (Ruda, Říčanská, smyčka Kamechy).

Po vydání výše zmíněného pokynu bude nutné provést následující kroky: uzavřít smlouvu mezi městem Brnem a Dopravním podnikem města Brna, zajistit projekt a realizaci podrobného geotechnického průzkumu, provést archeologický průzkum, zajistit majetkoprávní přípravu, správce stavby a administraci zakázky.

Další informace najdete v odkazu: https://cobude.brno.cz/projekt/tramvajova-trat-kamechy/.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí

mobil: +420 773 785 318

e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz 

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.