Na Špilberku zazpívá v rámci koncertu pro Fenix Zdislava Bočková

  • 05. listopadu 2019
  • 2 minuty čtení
(mesz) – S mottem „Roztáčíme život naplno“ pomáhá organizace Fenix lidem po poškození míchy při návratu do běžného života. Ve středu v 19 hodin se na Špilberku uskuteční benefiční koncert pro Fénix, výtěžek akce je věnován na zajištění osobní asistence lidem, kteří se ocitli po úrazu míchy na vozíku. Vystoupí zde sopranistka Zdislava Bočková za klavírního doprovodu Marty Vaškové. Premiéru bude mít projekt HandMedia videoprůvodce pro vozíčkáře, díky kterému můžou absolvovat detailní prohlídku hradu.

„Na koncert Zdislavy Bočkové se velmi těšíme. Je to mladá talentovaná operní pěvkyně, která zazářila jako jediná česká zástupkyně v letošní prestižní soutěži Plácida Dominga Operalia a pro nás vystoupí bez nároku na honorář. Za tento přístup jí velmi děkujeme, stejně jako za podporu návštěvníkům, kteří si za 1000 korun koupí vstupenku, a partnerům, kteří nás formou koncertu podpoří,“ uvedl Michal Odstrčil, ředitel ParaCENTRA Fenix. „Během večera také vystavíme v Hranolové věži dětské obrazy, které budou malou ochutnávkou připravované výstavy. Tu zahájíme 28. listopadu 2019 v divadle Reduta, kde se poté bude konat 16. ledna 2020 jejich dražba,“ dodal. 

Večerem provede Aleš Zbořil, patron a moderátor videoprůvodců pro vozíčkáře v rámci projektu HandMedia. Koncert je pořádán pod záštitou paní Dagmar Havlové a Nadace Dagmar a Václava Havlových VIZE 97 ve spolupráci s Rotary klubem Brno City, Muzeem města Brna, Národním divadlem Brno a dalšími partnery. Záštitu nad akcí převzal první náměstek primátorky Petr Hladík. ParaCENTRUM Fenix je nezisková organizace, která sdružuje 130 vozíčkářů a poskytuje služby více než 250 klientům.

Podobně jako hrad Špilberk jsou audiovizuálně zpracovány například Magistrát města Brna, tržnice na Zelném trhu, VIDA! Science centrum, Technické muzeum Brno, Tyršův sad, Úrazová nemocnice v Brně, Hvězdárna a planetárium v Brně, brněnské hlavní nádraží, Mahenova knihovna, divadlo Reduta a další. Videa poskytují handicapovaným lidem potřebné informace, které jim pomohou zvládnout návštěvy objektů. Odbor zdraví Magistrátu města Brna se spolupodílí na financování tvorby těchto videí. 

Podrobné informace o akci naleznete zde.

Dočtete se v Metropolitanu

  • Kateřina Liďáková. Foto: Marek Malůšek
    Kam jdeš, divadlo? Do Brna

    Kateřina Liďáková, od roku 2022 členka činohry Národního divadla Brno, strávila šestnáct let na prknech Městského divadla Zlín, kde také jako ředitel, dramaturg, herec i autor působil její manžel a...

Nenechte si ujít