Přeskočit na obsah

Na slovenskou tradici "Koncertu pre všetky deti bez rozdielu" naváže příští rok Brno. Integrácia se uskuteční 15. října 2020 v DRFG Aréně

13. listopadu 2019

Slovenskem založená tradice „koncertu pre všetky deti bez rozdielu“ se příští rok rozšíří do Brna. Návštěva letošního koncertu v Bratislavě k tomu inspirovala primátorku Markétu Vaňkovou.

„Koncert jsem navštívila a převzala jsem symbolické žezlo, čímž jsem potvrdila, že další ročník proběhne v DRFG Aréně. Samotný program bude připravovat slovenská strana, město se – ve spolupráci s Kometou – bude podílet na organizačním zajištění. Šéf Komety Libor Zábranský nám ochotně vyšel vstříc a v jednání je i to, že se část dětí sveze Kometa Expresem. Po dohodě s našimi slovenskými partnery a se zúčastněnými školami se pokusíme účastníkům nabídnout i nějaký další program,“ nastínila plány města Brna jeho primátorka Markéta Vaňková. Integrácia se uskuteční 15. října 2020 v DRFG Areně.

Po deseti ročnících národních koncertů, které probíhaly na různých místech Slovenska pod názvem Integrácia, se letos poprvé konala tato akce určená zdravým i postiženým dětem v mezinárodním formátu. Charitativní koncert Európska integrácia V4 2019 proběhl v úterý 12. listopadu v bratislavské Incheba – Expo Aréně. Pro více než čtyři tisíce dětí ze Slovenska, České republiky, Maďarska a Polska vystoupili například Majk Spirit, Martin Chodúr nebo Tereza Mašková.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.