Přeskočit na obsah

Na slovenskou tradici "Koncertu pre všetky deti bez rozdielu" naváže příští rok Brno. Integrácia se uskuteční 15. října 2020 v DRFG Aréně

13. listopadu 2019
Slovenskem založená tradice „koncertu pre všetky deti bez rozdielu“ se příští rok rozšíří do Brna. Návštěva letošního koncertu v Bratislavě k tomu inspirovala primátorku Markétu Vaňkovou.

„Koncert jsem navštívila a převzala jsem symbolické žezlo, čímž jsem potvrdila, že další ročník proběhne v DRFG Aréně. Samotný program bude připravovat slovenská strana, město se – ve spolupráci s Kometou – bude podílet na organizačním zajištění. Šéf Komety Libor Zábranský nám ochotně vyšel vstříc a v jednání je i to, že se část dětí sveze Kometa Expresem. Po dohodě s našimi slovenskými partnery a se zúčastněnými školami se pokusíme účastníkům nabídnout i nějaký další program,“ nastínila plány města Brna jeho primátorka Markéta Vaňková. Integrácia se uskuteční 15. října 2020 v DRFG Areně.

Po deseti ročnících národních koncertů, které probíhaly na různých místech Slovenska pod názvem Integrácia, se letos poprvé konala tato akce určená zdravým i postiženým dětem v mezinárodním formátu. Charitativní koncert Európska integrácia V4 2019 proběhl v úterý 12. listopadu v bratislavské Incheba – Expo Aréně. Pro více než čtyři tisíce dětí ze Slovenska, České republiky, Maďarska a Polska vystoupili například Majk Spirit, Martin Chodúr nebo Tereza Mašková.

Tiskové středisko
Magistrát města Brna
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz


Nejnovější tiskové zprávy

Kundera má místo na čestném pohřebišti jisté, rozhodli dnes radní. Jeho odkaz město podpoří i finančně

Ode dneška je oficiálně dáno, čí jméno se objeví na náhrobku na posledním volném místě v čestném kruhu na Ústředním hřbitově. Radní schválili, aby sem byly uloženy ostatky brněnského rodáka Milana Kundery. Zároveň doporučili zastupitelům schválit dotaci na především kulturní a vzdělávací aktivity Knihovny Milana Kundery.

Desítka projektů Brněnské metropolitní oblasti zaměřených na cestovní ruch a revitalizaci veřejného prostoru získala podporu

Do rozvoje Brněnské metropolitní oblasti bude investováno dalších 303 milionů korun prostřednictvím nástroje integrovaných územních investic. Řídicí výbor složený z představitelů města, Jihomoravského kraje a zapojených obcí schválil desítku nových projektů, které se zaměřují na oblast cestovního ruchu a revitalizaci veřejného prostoru. Nositelé těchto projektů nyní mohou podat žádost o dotaci.

Startuje kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ – Pečujeme o vás společně

Kampaň „Brno hrdým partnerem sociálních neziskovek“ odstartuje křtem galerijní tramvaje už 3. října. Neděje se to jen tak – akce je součástí 15. Týdne sociálních služeb v ČR. Celá kampaň bude informovat o všech oblastech, kterým se sociální neziskovky v Brně věnují. Součástí bude i prezentace jednotlivých organizací.

Zhotovitel úprav Sálu Břetislava Bakaly je vybrán, práce na nové scéně Divadla Bolka Polívky potrvají 16 týdnů

Stavební úpravy a instalaci divadelních technologií v Sále Břetislava Bakaly, kde má od jara hrát Divadlo Bolka Polívky, provede firma GRADOIR, a to za cenu 9 806 902 korun bez DPH. Rozhodli o tom dnes brněnští radní.