Na Sklepní scéně budou hledat hranice osobní svobody a limity hyperkorektnosti - Tiskový servis

Na Sklepní scéně budou hledat hranice osobní svobody a limity hyperkorektnosti

  • 10. května 2019
  • 1 minuta čtení

(java) – Divadlo Husa na provázku uvede inscenaci Pravidla bincárny v režii umělecké šéfky Anny Davidové.

Na Sklepní scéně budou hledat hranice osobní svobody a limity hyperkorektnosti

Na Sklepní scéně budou hledat hranice osobní svobody a limity hyperkorektnosti

Inscenace vznikla podle nekorektních textů brněnských KKRD Boys. „Text, se kterým pracujeme, jsme sestavili ze tří KKRD knih Fest brblanina, Pravidla bincárny, Machlbery bro a také facebookových statusů z jejich blogu, za nějž získali v roce 2017 prestižní cenu Magnesia Litera v kategorii Blog roku. Celé to pak rámcujeme nenásilným příběhem,“ uvedla režisérka inscenace Anna Davidová.

KKRD Boys se ve svých textech při popisu brněnského života nevyhýbají žádným zákoutím a jejich slangový slovník nevynechává ani ty nejdrsnější výrazy. „Ta všudypřítomná nízkost, která se dokáže v jeden moment otočit a být tou nejvyšší možnou literaturou, to je to, co mě na tom vábilo nejvíc. Chtěli bychom, aby z toho vyšlo láskyplné představení, které je o víc než jen lidské tělesnosti a jejích potřebách,“ přiblížila Anna Davidová.

Že nepůjde o inscenaci stravitelnou pro všechny, napovídá i upozornění, které divadlo zveřejnilo pod anotací k inscenaci. „Představení není vhodné pro Slušné lidi, slabší povahy a také pro mladistvé do 15 let,“ dodala Anna Davidová.

Premiéra inscenace Pravidla bincárny se uskuteční v neděli 12. května na Sklepní scéně Divadla Husa na provázku.

Další články z rubriky