Přeskočit na obsah

Na Sadové je otevřen nový park. Vznikl díky Dáme na vás

11. května 2022

Dnes došlo ke slavnostnímu otevření projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás Nový park pro Sadovou – Královo Pole. Navrhovatel Tomáš Dupal přišel s nápadem vybudovat zde místo, kde se budou setkávat přátelé a hrát si děti, které obyvatelům Sadové doposud velmi chybělo.

Cílem mého projektu bylo vytvořit veřejný prostor pro aktivní odpočinek. Místo, kde se budou bavit a relaxovat děti, dospělí i senioři,“ řekl navrhovatel Tomáš Dupal. Jeho projekt získal 2 165 hlasů a umístil se na 4. místě ve 3. ročníku participativního rozpočtu.

„Díky projektu z participativního rozpočtu Dáme na Vás jsme mohli v oblasti Sadové vytvořit prostor pro relaxaci. Park, lanové i motorické hřiště nebo lavičky pro příjemné posezení, to vše zde mohou obyvatelé využívat a věřím, že si návštěvníci nový park pro Sadovou oblíbí,“ uvedl Tomáš Koláčný, druhý náměstek primátorky.

V rámci participativního rozpočtu Dáme na Vás bylo na základě projektů obyvatel Brna úspěšně dokončeno již 27 projektů a další realizované projekty jsou před dokončením. Letošní podané projekty stále sbírají podporu veřejnosti, a to až do 31. května. Více podrobností a přehled projektů naleznete na stránkách paro.damenavas.cz.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.