Na Sadové je otevřen nový park. Vznikl díky Dáme na vás

  • 11. května 2022
Dnes došlo ke slavnostnímu otevření projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás Nový park pro Sadovou – Královo Pole. Navrhovatel Tomáš Dupal přišel s nápadem vybudovat zde místo, kde se budou setkávat přátelé a hrát si děti, které obyvatelům Sadové doposud velmi chybělo.

Cílem mého projektu bylo vytvořit veřejný prostor pro aktivní odpočinek. Místo, kde se budou bavit a relaxovat děti, dospělí i senioři,“ řekl navrhovatel Tomáš Dupal. Jeho projekt získal 2 165 hlasů a umístil se na 4. místě ve 3. ročníku participativního rozpočtu.

„Díky projektu z participativního rozpočtu Dáme na Vás jsme mohli v oblasti Sadové vytvořit prostor pro relaxaci. Park, lanové i motorické hřiště nebo lavičky pro příjemné posezení, to vše zde mohou obyvatelé využívat a věřím, že si návštěvníci nový park pro Sadovou oblíbí,“ uvedl Tomáš Koláčný, druhý náměstek primátorky.

V rámci participativního rozpočtu Dáme na Vás bylo na základě projektů obyvatel Brna úspěšně dokončeno již 27 projektů a další realizované projekty jsou před dokončením. Letošní podané projekty stále sbírají podporu veřejnosti, a to až do 31. května. Více podrobností a přehled projektů naleznete na stránkách paro.damenavas.cz.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy