Přeskočit na obsah

Na Riviéře město opraví zázemí pro návštěvníky. Než se tak stane, vypomůžou montované stavby

23. února 2022
Brno plánuje rekonstrukci hlavní budovy na koupališti Riviéra, aby se v areálu zlepšila dostupnost toalet a šaten. Než se tak stane, vyřeší město toto navýšení provizorně. Radní na dnešní schůzi souhlasili s pořízením šesti montovaných staveb.

Riviéra je jedním z klíčových koupališť v Brně. Než zde dojde k samotné rekonstrukci hlavní budovy
a rozšíření kapacity sociálního zázemí, je nezbytné situaci vyřešit provizorně. „Rozhodli jsme se proto pořídit modulární stavby, které napojíme na inženýrské sítě. Po rekonstrukci hlavní budovy, která bude v ideálním případě dokončena v roce 2025, zůstanou buď nadále na koupališti, nebo je využijeme pro návštěvníky areálu dopravní výchovy a workoutového hřiště. Navíc do tří let budeme muset také řešit potřebu sociálního zázemí v souvislosti s rozšířením Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích, takže využití se nabízí
i tady,“
řekl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Pořízení šesti mobilních buněk a jejich napojení na areálové rozvody kanalizace, vodovodu a elektrické energie vyjde na 1 656 334 korun bez DPH. Samotné buňky vyjdou zhruba na 1 280 000 korun, zbylá částka pokryje realizaci přípojek a instalaci,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Poskytnutí prostředků musí ještě schválit březnové zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.