Přeskočit na obsah

Na Riviéře město opraví zázemí pro návštěvníky. Než se tak stane, vypomůžou montované stavby

23. února 2022

Brno plánuje rekonstrukci hlavní budovy na koupališti Riviéra, aby se v areálu zlepšila dostupnost toalet a šaten. Než se tak stane, vyřeší město toto navýšení provizorně. Radní na dnešní schůzi souhlasili s pořízením šesti montovaných staveb.

Riviéra je jedním z klíčových koupališť v Brně. Než zde dojde k samotné rekonstrukci hlavní budovy
a rozšíření kapacity sociálního zázemí, je nezbytné situaci vyřešit provizorně. „Rozhodli jsme se proto pořídit modulární stavby, které napojíme na inženýrské sítě. Po rekonstrukci hlavní budovy, která bude v ideálním případě dokončena v roce 2025, zůstanou buď nadále na koupališti, nebo je využijeme pro návštěvníky areálu dopravní výchovy a workoutového hřiště. Navíc do tří let budeme muset také řešit potřebu sociálního zázemí v souvislosti s rozšířením Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích, takže využití se nabízí
i tady,“
řekl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Pořízení šesti mobilních buněk a jejich napojení na areálové rozvody kanalizace, vodovodu a elektrické energie vyjde na 1 656 334 korun bez DPH. Samotné buňky vyjdou zhruba na 1 280 000 korun, zbylá částka pokryje realizaci přípojek a instalaci,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Poskytnutí prostředků musí ještě schválit březnové zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Želvuška i další oku neviditelní hrdinové zvou do světa elektronové mikroskopie

Exkurze do technologických provozů, speciální akce ve VIDA! science centru nebo v Technickém muzeu v Brně, výstavy uvnitř i venku – to vše přinesou Dny elektronové mikroskopie. Brno se i letos touto akcí, organizačně zaštiťovanou hvězdárnou, hlásí ke svému zlatému vývoznímu artiklu, letos ve znamení neviditelných hrdinů, kteří jsou všude kolem nás nebo přímo v našem těle. Zachraňují planetu, brání naši imunitu nebo sami dokážou přežít v extrémních podmínkách. Blíže prozkoumat je můžeme právě díky elektronovým mikroskopům. Vstoupit do mikrovesmíru obývaného fantastickými stvořeními zájemci můžou od 20. do 26. března.

Slavnostní zahájení dalšího projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás v Řečkovicích

Ve čtvrtek 9. března 2023 proběhlo slavnostní poklepání základního kamene stavby projektu z participativního rozpočtu Dáme na vás, a to Řečkovického HRáje. Setkání se zúčastnil radní Filip Chvátal, starosta městské části Brno – Řečkovice a Mokrá Hora Marek Viskot, navrhovatelka projektu Eva Matoušková a zástupci realizační firmy.

Nejčastěji chodím do knihovny a na nejlepší úrovni jsou v Brně divadla. Lidé v průzkumu hodnotili brněnskou kulturu

Čtyři z pěti Brňanů jsou s kulturou ve městě spokojeni a myslí si, že alespoň v jedné oblasti Brno vyniká nad jinými městy. Nadpoloviční většina za ní tedy jinam ani nevyjíždí. Na druhou stranu je tu nevyužitý potenciál v oblasti hudby a také muzeí a galerií a měl by být konečně dostaven nový sál pro filharmonii. I to jsou některé ze závěrů průzkumu kulturních potřeb Brňanů, který si město nechalo zpracovat na reprezentativním vzorku 1111 lidí.

Tři největší česká města Praha, Brno, Ostrava a Moravskoslezský kraj se prezentují na veletrhu MIPIM ve Francii

Ve společné expozici s názvem Czech Cities & Regions se na prestižním mezinárodním veletrhu investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes letos představí město Ostrava spolu s Moravskoslezským krajem, Prahou a Brnem. Veletrh se uskuteční ve dnech 14. až 17. března 2023. Zahraniční investory a developery seznámí s pestrou nabídkou možností investic jak na svém jádrovém území, tak i na městských pozemcích v průmyslové zóně Mošnov.