Přeskočit na obsah

Na Riviéře město opraví zázemí pro návštěvníky. Než se tak stane, vypomůžou montované stavby

23. února 2022

Brno plánuje rekonstrukci hlavní budovy na koupališti Riviéra, aby se v areálu zlepšila dostupnost toalet a šaten. Než se tak stane, vyřeší město toto navýšení provizorně. Radní na dnešní schůzi souhlasili s pořízením šesti montovaných staveb.

Riviéra je jedním z klíčových koupališť v Brně. Než zde dojde k samotné rekonstrukci hlavní budovy
a rozšíření kapacity sociálního zázemí, je nezbytné situaci vyřešit provizorně. „Rozhodli jsme se proto pořídit modulární stavby, které napojíme na inženýrské sítě. Po rekonstrukci hlavní budovy, která bude v ideálním případě dokončena v roce 2025, zůstanou buď nadále na koupališti, nebo je využijeme pro návštěvníky areálu dopravní výchovy a workoutového hřiště. Navíc do tří let budeme muset také řešit potřebu sociálního zázemí v souvislosti s rozšířením Fotbalového centra v Brněnských Ivanovicích, takže využití se nabízí
i tady,“
řekl 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík.

„Pořízení šesti mobilních buněk a jejich napojení na areálové rozvody kanalizace, vodovodu a elektrické energie vyjde na 1 656 334 korun bez DPH. Samotné buňky vyjdou zhruba na 1 280 000 korun, zbylá částka pokryje realizaci přípojek a instalaci,“ doplnil radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Poskytnutí prostředků musí ještě schválit březnové zastupitelstvo.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.