Přeskočit na obsah

Na revitalizaci Staré Ponávky na Škrobárenské vyčlení město 25 milionů Kč

01. června 2022
Přípravné práce na revitalizaci Staré Ponávky v lokalitě Škrobárenská (etapa 9.2) jsou v plném proudu. Na dnešním zasedání radní svěřili tuto investici Veřejné zeleni města Brna. Zároveň této příspěvkové organizaci město pošle 25 milionů Kč.

„Revitalizace Staré Ponávky je jedním ze strategických projektů města. Povrchové úpravy blízké přírodě zpřístupní říčku a její okolí každému. Připravovaná etapa revitalizace se týká ulic Kalová, Škrobárenská a Dornych. Z části se plánované úpravy dotýkají pozemků patřících společnosti CTP Ponávka Business Park, s níž na proměně spolupracujeme. Na dnešním jednání jsme stejně jako u ostatních etap pověřili investorskou činností městskou organizaci Veřejná zeleň města Brna,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Společnost CTP na vlastní náklady zpracovává projektovou dokumentaci až do stavebního povolení a dále se bude finančně podílet na realizaci parku. „Spolupráce se soukromým sektorem nám v přípravě projektu velmi pomáhá. Společnost CTP Ponávka Business Park se zavázala, že vypracuje projektovou dokumentaci na své náklady a realizaci zároveň podpoří částkou do výše 5 milionů korun. Zbylých 25 milionů uhradí Brno ze svého rozpočtu. Dnes jsme rozhodli, že tuto částku pošleme Veřejné zeleni města Brna, která bude samotnou stavbu parku o rozloze cca 2 hektary zaštiťovat. Dle aktuálního stavu příprav bychom do konce letošního roku mohli mít podepsanou smlouvu se zhotovitelem,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Samotná realizace proběhne v roce 2023, a to v rámci projektu Nové parky pro Brno.

Řešené území zahrnuje rozsáhlou plochu nyní neudržované zeleně, kterou obklopuje meandrující tok Staré Ponávky. Na výsledné podobě studie se podílí také zástupci Veřejné zeleně města Brna a zástupci městské části Brno-jih, z jejichž popudu byl projekt rozšířen o severní propojení na ulici Dornych směrem k objektu prodejny Lidl. Park se tak stane dostupným ze všech tří stran.

Prozatím byly revitalizovány tři úseky Staré Ponávky – Park Mariacela (etapa 10.1 a 10.2) a Soutok (etapa 11). Nyní začíná revitalizace části Rybářská stezka a Hodonínská (etapa 10.3).

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.