Přeskočit na obsah

Na revitalizaci Staré Ponávky na Škrobárenské vyčlení město 25 milionů Kč

01. června 2022
Přípravné práce na revitalizaci Staré Ponávky v lokalitě Škrobárenská (etapa 9.2) jsou v plném proudu. Na dnešním zasedání radní svěřili tuto investici Veřejné zeleni města Brna. Zároveň této příspěvkové organizaci město pošle 25 milionů Kč.

„Revitalizace Staré Ponávky je jedním ze strategických projektů města. Povrchové úpravy blízké přírodě zpřístupní říčku a její okolí každému. Připravovaná etapa revitalizace se týká ulic Kalová, Škrobárenská a Dornych. Z části se plánované úpravy dotýkají pozemků patřících společnosti CTP Ponávka Business Park, s níž na proměně spolupracujeme. Na dnešním jednání jsme stejně jako u ostatních etap pověřili investorskou činností městskou organizaci Veřejná zeleň města Brna,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Společnost CTP na vlastní náklady zpracovává projektovou dokumentaci až do stavebního povolení a dále se bude finančně podílet na realizaci parku. „Spolupráce se soukromým sektorem nám v přípravě projektu velmi pomáhá. Společnost CTP Ponávka Business Park se zavázala, že vypracuje projektovou dokumentaci na své náklady a realizaci zároveň podpoří částkou do výše 5 milionů korun. Zbylých 25 milionů uhradí Brno ze svého rozpočtu. Dnes jsme rozhodli, že tuto částku pošleme Veřejné zeleni města Brna, která bude samotnou stavbu parku o rozloze cca 2 hektary zaštiťovat. Dle aktuálního stavu příprav bychom do konce letošního roku mohli mít podepsanou smlouvu se zhotovitelem,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Samotná realizace proběhne v roce 2023, a to v rámci projektu Nové parky pro Brno.

Řešené území zahrnuje rozsáhlou plochu nyní neudržované zeleně, kterou obklopuje meandrující tok Staré Ponávky. Na výsledné podobě studie se podílí také zástupci Veřejné zeleně města Brna a zástupci městské části Brno-jih, z jejichž popudu byl projekt rozšířen o severní propojení na ulici Dornych směrem k objektu prodejny Lidl. Park se tak stane dostupným ze všech tří stran.

Prozatím byly revitalizovány tři úseky Staré Ponávky – Park Mariacela (etapa 10.1 a 10.2) a Soutok (etapa 11). Nyní začíná revitalizace části Rybářská stezka a Hodonínská (etapa 10.3).

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.