Přeskočit na obsah

Na revitalizaci Staré Ponávky na Škrobárenské vyčlení město 25 milionů Kč

01. června 2022

Přípravné práce na revitalizaci Staré Ponávky v lokalitě Škrobárenská (etapa 9.2) jsou v plném proudu. Na dnešním zasedání radní svěřili tuto investici Veřejné zeleni města Brna. Zároveň této příspěvkové organizaci město pošle 25 milionů Kč.

„Revitalizace Staré Ponávky je jedním ze strategických projektů města. Povrchové úpravy blízké přírodě zpřístupní říčku a její okolí každému. Připravovaná etapa revitalizace se týká ulic Kalová, Škrobárenská a Dornych. Z části se plánované úpravy dotýkají pozemků patřících společnosti CTP Ponávka Business Park, s níž na proměně spolupracujeme. Na dnešním jednání jsme stejně jako u ostatních etap pověřili investorskou činností městskou organizaci Veřejná zeleň města Brna,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková

Společnost CTP na vlastní náklady zpracovává projektovou dokumentaci až do stavebního povolení a dále se bude finančně podílet na realizaci parku. „Spolupráce se soukromým sektorem nám v přípravě projektu velmi pomáhá. Společnost CTP Ponávka Business Park se zavázala, že vypracuje projektovou dokumentaci na své náklady a realizaci zároveň podpoří částkou do výše 5 milionů korun. Zbylých 25 milionů uhradí Brno ze svého rozpočtu. Dnes jsme rozhodli, že tuto částku pošleme Veřejné zeleni města Brna, která bude samotnou stavbu parku o rozloze cca 2 hektary zaštiťovat. Dle aktuálního stavu příprav bychom do konce letošního roku mohli mít podepsanou smlouvu se zhotovitelem,“ doplnil první náměstek primátorky Petr Hladík.

Samotná realizace proběhne v roce 2023, a to v rámci projektu Nové parky pro Brno.

Řešené území zahrnuje rozsáhlou plochu nyní neudržované zeleně, kterou obklopuje meandrující tok Staré Ponávky. Na výsledné podobě studie se podílí také zástupci Veřejné zeleně města Brna a zástupci městské části Brno-jih, z jejichž popudu byl projekt rozšířen o severní propojení na ulici Dornych směrem k objektu prodejny Lidl. Park se tak stane dostupným ze všech tří stran.

Prozatím byly revitalizovány tři úseky Staré Ponávky – Park Mariacela (etapa 10.1 a 10.2) a Soutok (etapa 11). Nyní začíná revitalizace části Rybářská stezka a Hodonínská (etapa 10.3).

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.

Školy, náměstí i společenské prostory pro nové „Zbrojováky“. Soutěž určila podobu další etapy vznikající čtvrti

Dynamicky se proměňující areál Nové Zbrojovky získá novou základní a mateřskou školu na základě návrhu od ateliéru SOA architekti. V polovině listopadu ho jako vítězný vybrala odborná porota urbanisticko-architektonické soutěže pořádané Kanceláří architekta města Brna (KAM). Výsledky soutěže teď posvětila Rada města Brna i vedení Nové Zbrojovky. Veřejnost si je bude moci prohlédnout na výstavě začátkem příštího roku.