Přeskočit na obsah

Na rekonstrukci Úrazové nemocnice v Brně půjde dalších 35 milionů

16. listopadu 2021

Radní dnes svými hlasy schválili navýšení nákladů na rekonstrukce v objektech Úrazové nemocnice v Brně. Ty by se měly zrealizovat do konce roku 2022 a vyjdou na 35 milionů korun. Celkově tak rekonstrukce nemocnice spolu s dřívějšími opravami vyjde na 51,7 milionů korun.

Úrazová nemocnice se částečné rekonstrukce dočkala už v dřívějších letech. Investiční akce na rekonstrukci jejích objektů před zhruba třemi lety vyšla vzhledem k původně plánovaným 16.5 milionu korun o 200 tisíc dráž. Mimo jiné byla za tyto peníze zateplena hlavní budova. Nyní se na tyto dřívější rekonstrukce naváže, a to dnes schválenými 35 miliony korun. V případě realizace stavebních investic v roce 2022 nad částku 35 milionů korun bude veškeré navýšení hrazeno z vlastních zdrojů Úrazové nemocnice v Brně.

„V rámci této částky budou opraveny technické záležitosti jako například rozvody či výtahy, ale především dojde k rekonstrukci ambulancí. Současné uspořádání totiž neodpovídá standardům a ani počtu pacientů, proto dojde ke stavebním úpravám, díky kterým bude využití služeb pro návštěvníky komfortnější,“ vysvětlil náměstek Petr Hladík.

Jedná se o následující dílčí rekonstrukce, modernizaci a technické zhodnocení objektů:

•    rekonstrukce el. rozvodů, dodávka UPS a motorgenerátoru – objekt Ponávka 6
5.500 tis. Kč
Elektrické rozvody jsou přetížené, dochází proto k častým poruchám na elektrických rozvodech pro důležitá oddělení. Stávající zařízení UPS (= zařízení, které zajišťuje souvislou dodávku elektrické energie pro nezbytné spotřebiče) je po konci životnosti a náhradní díly nejsou dostupné.

•    modernizace osobních evakuačních výtahů – objekt Ponávka 10
3.200 tis. Kč
Současné výtahy jsou na konci životnosti. Modernizované výtahy budou umístěny ve stávajících šachtách.

•    rekonstrukce evidence a ambulancí Ponávka 10, 1. a 2. NP vč. schodišť (chrán. únik. cesta)
20.000 tis. Kč
Současné uspořádání evidence a ambulancí neodpovídá požadavkům a standardům na zabezpečení léčebně preventivní péče při nárůstu počtu pacientů, dojde proto k rozsáhlým stavebním úpravám a změně
dispozičního řešení pater.


•    rekonstrukce ortopedie – objekt Ponávka 10
1.200 tis. Kč
Zahrnuje stavební úpravy nutné k přemístění čisticí místnosti a technického zázemí z prostorů bez větrání, což nevyhovuje hygienickým normám.

•    rekonstrukce sociálních zařízení – objekt Koliště 43
1.250 tis. Kč
Rozvody vody jsou původní a je nutné provést jejich rekonstrukci.

•    rekonstrukce chodby a pokojů JIP B – objekt Ponávka 6
1.200 tis. Kč
Stávající podlahy nevyhovují technickým požadavkům, pokoje mají otevřené prostory, chybí pracovní pulty pro zdravotnický personál.

•    modernizace nákladního výtahu – změna na evakuační – objekt Koliště 43
2.500 tis. Kč
Vzhledem ke zvýšené obsazenosti objektu Koliště 43 je z důvodu požární bezpečnosti nutná změna
nákladního výtahu na výtah evakuační. Výtah bude umístěn do stávající konstrukce šachty.


•    vybudování zábradlí na střeše přístavku – objekt Ponávka 6
150 tis. Kč
Požadavek vyplývá z auditu BOZP.

Mgr. Kateřina Gardoňová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 466
mobil: +420 602 595 170
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.