Přeskočit na obsah

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

07. června 2023

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

„Obsah balíčků jsme zvolili na základě zkušeností z minulých let a po konzultaci se zástupci škol. Děti v něm najdou školní potřeby jako trojhranné pastelky nebo lepidlo i různé drobné dárky a zkrátka nepřijdou ani jejich rodiče. Připojená brožura shrnuje akce, které pro rodiny s dětmi na podzim nebo i v delším časovém horizontu pořádají městské příspěvkové organizace nebo třeba jednotlivé odbory magistrátu, a obsahuje i několik voucherů na volný vstup pro novopečeného prvňáka či prvňačku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Tuhle tradici začaly Teplárny, k nimž se město připojilo v roce 2019. Letos připravujeme přes 4000 balíčků, které budeme distribuovat na zhruba 80 brněnských školách,“ doplnila radní pro oblast školství Irena Matonohová.

Letos přípravu setů zajistí firma Učebnice Vaníček, s. r. o., a to za 1 064 532 korun vč. DPH.

Kontakt pro média

Radka Loukotová

redaktorka Tiskového střediska MMB

Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.