Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna - Tiskový servis

Na prvňáčky bude v září ve třídách opět čekat dárkový balíček od Brna

  • 07. června 2023
  • 1 minuta čtení

Kvalitní pastelky, vodovky nebo sešit do školy, ale taky volnočasová hra Double, bonbony nebo tetovačka – to všechno udělá radost malým školákům a školačkám, kteří v září zahájí svou základoškolskou éru. Tisíce dárkových balíčků město spolu s Teplárnami rozdává už popáté. Radní dnes schválili firmu, která sety pro město připraví na míru.

„Obsah balíčků jsme zvolili na základě zkušeností z minulých let a po konzultaci se zástupci škol. Děti v něm najdou školní potřeby jako trojhranné pastelky nebo lepidlo i různé drobné dárky a zkrátka nepřijdou ani jejich rodiče. Připojená brožura shrnuje akce, které pro rodiny s dětmi na podzim nebo i v delším časovém horizontu pořádají městské příspěvkové organizace nebo třeba jednotlivé odbory magistrátu, a obsahuje i několik voucherů na volný vstup pro novopečeného prvňáka či prvňačku,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Tuhle tradici začaly Teplárny, k nimž se město připojilo v roce 2019. Letos připravujeme přes 4000 balíčků, které budeme distribuovat na zhruba 80 brněnských školách,“ doplnila radní pro oblast školství Irena Matonohová.

Letos přípravu setů zajistí firma Učebnice Vaníček, s. r. o., a to za 1 064 532 korun vč. DPH.

Další články z rubriky