Přeskočit na obsah

Na projekty řešící problematiku drog a závislostí letos putuje téměř 8 milionů korun

11. února 2020

Stejně jako v minulých letech město Brno podpoří nestátní neziskové organizace, které svými projekty řeší problematiku závislostí na drogách a patologického hráčství. Zastupitelé dnes schválili dotace 15 projektům v celkové výši 7,878 milionu korun.

„Projekty se zaměřují na široké spektrum ohrožených a rizikových skupin obyvatelstva. Prevencí, nízkoprahovou péčí, harm reduction (neboli minimalizací rizik), krizovou intervencí nebo terapeutickými programy se snaží pomoci lidem, kteří mají potíže s nějakým typem závislosti,“ uvedl příklady náměstek primátorky Robert Kerndl.

Společnost Podané ruce uspěla s 12 projekty. Mezi nimi je například program na rozvoj komplexní péče o hazardní hráče a rozvoje metod práce s nimi, ambulantní léčba závislosti na drogách a patologickém hráčství, terapeutické centrum na Bratislavské nebo přechodné bydlení pro uživatele návykových látek včetně alkoholu. Výše dotací pro tuto neziskovou organizaci činí 5,978 milionu korun.

Další 3 projekty, navržené společností Renadi, se věnují prevenci závislostí na alkoholu u mladých lidí, práci v terénu s uživateli návykových látek a s hráči hazardních her a prevenci gamblingu a online sázení. Město na ně pošle 1,9 milionu korun. 

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz   Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.