Přeskočit na obsah

Na prevenci kriminality má jít z rozpočtu města bezmála 3,5 milionu korun neziskovému sektoru, další prostředky získají například obě policie

16. února 2022

Podporu činnosti 21 neziskových organizací, které se věnují prevenci kriminality, dnes schválila Rada města Brna, konečné rozhodnutí je na zastupitelstvu. Z rozpočtu města má být rozděleno 3 456 000 korun. Nadto půjdou prostředky dalším veřejným subjektům působícím v Brně.

Podpořené neziskové organizace se ve svých aktivitách dlouhodobě věnují rizikovým skupinám obyvatel. „Nejčastěji se jedná o případy domácího násilí, v nichž je pomoc poskytována nejen obětem, ale i svědkům, jimiž jsou v mnohých případech děti. Další poměrně velká část projektů se věnuje rizikovým skupinám mladých lidí nebo seniorům, kteří se mohou často stát cílem trestné činnosti. Podpořeny budou rovněž probační programy pro děti a mládež, které se již v časném věku dostaly do problémů se zákonem – příkladem je program pro děti do 15 let Aristoteles, jenž je ojedinělý v celém Jihomoravském kraji,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Ve výčtu je i projekt zaměřený na prevenci šikany Nenech to být,  který získal 1. místo v národním kole Evropské ceny prevence kriminality a v mezinárodní soutěži skončil na 3. místě.“

Na prevenci kriminality se také podílejí další organizace působící v Brně. Ty jsou podporovány samostatně. „Jde například o dva programy Městské policie Brno. Senior akademie, která cílí do oblasti vzdělávání v prevenci kriminality pro aktivní seniory, Domovnická akademie pak prostřednictvím vzdělávacího programu připravuje osoby na činnost domovníka v bytových domech. Dlouhodobé zkušenosti ukazují, že proškolený domovník dokáže přispět ke včasnému řešení problémů v domech a zvyšuje pocit bezpečí jeho obyvatel,“ doplnil náměstek primátorky pro sociální oblast Robert Kerndl. Finanční dar bude věnován také na projekt Krajského ředitelství Policie Jihomoravského kraje, jehož obsahem je bezpečnost v kyberprostoru. Celkem bude takto podpořeno 5 subjektů celkovou částkou 456 000 korun.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.