Přeskočit na obsah

Na prevenci kriminality má jít z rozpočtu města bezmála 3,5 milionu korun neziskovému sektoru, další prostředky získají například obě policie

16. února 2022
Podporu činnosti 21 neziskových organizací, které se věnují prevenci kriminality, dnes schválila Rada města Brna, konečné rozhodnutí je na zastupitelstvu. Z rozpočtu města má být rozděleno 3 456 000 korun. Nadto půjdou prostředky dalším veřejným subjektům působícím v Brně.

Podpořené neziskové organizace se ve svých aktivitách dlouhodobě věnují rizikovým skupinám obyvatel. „Nejčastěji se jedná o případy domácího násilí, v nichž je pomoc poskytována nejen obětem, ale i svědkům, jimiž jsou v mnohých případech děti. Další poměrně velká část projektů se věnuje rizikovým skupinám mladých lidí nebo seniorům, kteří se mohou často stát cílem trestné činnosti. Podpořeny budou rovněž probační programy pro děti a mládež, které se již v časném věku dostaly do problémů se zákonem – příkladem je program pro děti do 15 let Aristoteles, jenž je ojedinělý v celém Jihomoravském kraji,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková a dodala: „Ve výčtu je i projekt zaměřený na prevenci šikany Nenech to být,  který získal 1. místo v národním kole Evropské ceny prevence kriminality a v mezinárodní soutěži skončil na 3. místě.“

Na prevenci kriminality se také podílejí další organizace působící v Brně. Ty jsou podporovány samostatně. „Jde například o dva programy Městské policie Brno. Senior akademie, která cílí do oblasti vzdělávání v prevenci kriminality pro aktivní seniory, Domovnická akademie pak prostřednictvím vzdělávacího programu připravuje osoby na činnost domovníka v bytových domech. Dlouhodobé zkušenosti ukazují, že proškolený domovník dokáže přispět ke včasnému řešení problémů v domech a zvyšuje pocit bezpečí jeho obyvatel,“ doplnil náměstek primátorky pro sociální oblast Robert Kerndl. Finanční dar bude věnován také na projekt Krajského ředitelství Policie Jihomoravského kraje, jehož obsahem je bezpečnost v kyberprostoru. Celkem bude takto podpořeno 5 subjektů celkovou částkou 456 000 korun.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Inovativní metoda pomohla v Technologickém parku zachovat desítky stromů. Postup ocenilo Ministerstvo vnitra

Inovativní řešení problému, podpora spolupráce startupu a městské společnosti i péče o životní prostředí – všechny tři aspekty v sobě spojil projekt z nedávné doby, na kterém kooperovalo Brno, Technologický park a firma Arbo Technologies. Úspěšný model ocenilo i Ministerstvo vnitra ve své soutěži. 

Žerotínovo náměstí oživí výtvarná intervence

Ve veřejném prostoru před Bílým domem vznikne umělecké dílo „Vidím plno dobrých lidí“ od Patrika Antczaka a Jakuba Jahna. Obraz na chodníku znázorní postavy reprezentující různé skupiny lidí, kteří ponesou barevné transparenty ve formě bublin. Do nich bude veřejnost moci dopisovat svá vlastní poselství. Slavnostní představení projektu proběhne 20. června.

V Brně odstartoval mezinárodní projekt MECOG-CE

Zástupci evropských metropolitních oblastí, univerzit a významných institucí se setkali ve dnech 30.–31. května 2023 v Brně. Oficiálně zahájili projekt MECOG-CE (Posílení metropolitní spolupráce a řízení ve střední Evropě), který je podpořen z programu Interreg Central Europe a město Brno je jako první město v České republice jeho vedoucím partnerem.

Finále evropského baseballového šampionátu mužů proběhne za významné podpory města Brna

Dokázat, že baseball patří mezi top sporty v České republice, je jedním z cílů mistrovství Evropy mužů, které se uskuteční na přelomu září a října. Část utkání ve skupinách i vyřazovacích bojích, ale především pak klání o třetí místo a finále proběhnou v Brně, a to za jeho významné podpory.