Přeskočit na obsah

Na polikliniku a tři základní školy v Líšni se nainstalují fotovoltaické systémy

17. února 2021

Rada města Brna a také Zastupitelstvo města Brna souhlasily s vybudováním fotovoltaických systémů na budovách základních škol na Masarově, Horníkově a Novolíšeňské a také na Poliklinice Horníkova. Nyní brněnští radní učinili další krok – odsouhlasili podání žádostí o dotace a svěření investorství městské části Brno-Líšeň.

„Počítáme, že už na jaře dojde k výběru dodavatele fotovoltaických systémů. Samotná realizace všech čtyř projektů by pak mohla proběhnout během léta a podzimu letošního roku,“ nastínila další průběh primátorka města Brna Markéta Vaňková.

O svěření investorství požádalo vedení městské části Brno-Líšeň. „Vzhledem k tomu, že tyto objekty má městská část Brno-Líšeň ve své správě, této žádosti jsme vyhověli. Navíc se také podílí na spolufinancování všech projektů částkou ve výši 50 procent. Městská část tedy zajistí administrativní kroky pro výběr dodavatele fotovoltaických systémů i věcnou a technickou koordinaci,“ upřesnil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.