Přeskočit na obsah

Na polikliniku a tři základní školy v Líšni se nainstalují fotovoltaické systémy

17. února 2021
Rada města Brna a také Zastupitelstvo města Brna souhlasily s vybudováním fotovoltaických systémů na budovách základních škol na Masarově, Horníkově a Novolíšeňské a také na Poliklinice Horníkova. Nyní brněnští radní učinili další krok – odsouhlasili podání žádostí o dotace a svěření investorství městské části Brno-Líšeň.

„Počítáme, že už na jaře dojde k výběru dodavatele fotovoltaických systémů. Samotná realizace všech čtyř projektů by pak mohla proběhnout během léta a podzimu letošního roku,“ nastínila další průběh primátorka města Brna Markéta Vaňková.

O svěření investorství požádalo vedení městské části Brno-Líšeň. „Vzhledem k tomu, že tyto objekty má městská část Brno-Líšeň ve své správě, této žádosti jsme vyhověli. Navíc se také podílí na spolufinancování všech projektů částkou ve výši 50 procent. Městská část tedy zajistí administrativní kroky pro výběr dodavatele fotovoltaických systémů i věcnou a technickou koordinaci,“ upřesnil radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Jana Vašíčková
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 026
mobil: +420 602 770 466
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.