Přeskočit na obsah

Na podporu zdravotnických a sociálních služeb pošle město více než 15 milionů Kč

06. ledna 2021

Brněnští radní se na svém prvním lednovém zasedání věnovali dotačním titulům, které mají za cíl podporovat organizace působící ve zdravotnické a sociální oblasti. Doporučili zastupitelům schválit poskytnutí dotací na 30 projektů.

„Konkrétně jsme se dnes zabývali programy, které jsou určené pro poskytovatele zdravotnických, prorodinných a proseniorských služeb, dále pro neformální pečovatele a na prevenci domácího násilí. Navržené dotace dosahují výše 15,12 milionu Kč. Ty se rozdělí mezi 30 projektů, které připravuje 17 organizací,“ uvedl 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Finance obdrží například tyto organizace: Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, Diecézní charita Brno, SPONDEA, NADĚJE, Betánie – Křesťanská pomoc, Centrum pro rodinu a sociální péči nebo Hospic sv. Alžběty.

Nejvyšší dotaci získá Zdravotnická záchranná služba JMK. Na pořízení nové sanitky poskytne město Brno 4 miliony Kč. „Částkou 900 tisíc korun chceme podpořit Nadační fond Neurosmart, přesněji druhou fázi pilotního projektu dohledového a asistenčního senzoru. Tento náramek by mohl usnadnit život lidem s různými onemocněními. Už byl vyzkoušen u pacientů s epilepsií a Alzheimerovou chorobou. Ve druhé pilotní části projektu se počítá s testováním náramků u lidí s Parkinsonovou chorobou a anafylaxí,“ přiblížil Petr Hladík.

Významná podpora směřuje na hospicovou péči. Diecézní charitě Brno je určena dotace na podporu chodu Domácího hospicu sv. Lucie (810 tisíc Kč) a Domu léčby bolesti s hospicem sv. Josefa (1,44 milionu Kč). Hospic sv. Alžběty získá peníze na lůžkovou péči (1,08 milionu Kč) a na domácí péči (1,62 milionu Kč).

Výše zmíněné dotace bude schvalovat Zastupitelstvo města Brna na svém lednovém zasedání.

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.