Na organizaci Festivalu Mendel pošle město 1 milion korun

  • 03. března 2020
V červenci se opět v Brně uskuteční festival, který připomíná osobnost Gregora Johanna Mendela. Na jeho pořádání dnes zastupitelé schválili poskytnutí dotace ve výši 1 milionu korun. Organizátorem je Společně, o. p. s.

 „V rozpočtu byl schválen neinvestiční příspěvek ve výši 1 milionu korun na pořádání tohoto festivalu pro TIC BRNO. Vzhledem k tomu, že akci bude pořádat obecně prospěšná společnost Společně, převedli jsme dnes na zasedání zastupitelstva dotaci na ně,“ uvedl náměstek pro oblast kultury Tomáš Koláčný.

 Festival se bude konat v termínu od 17. do 19. července 2020. Připraveny budou koncerty vážné hudby s duchovní tematikou i hudby jiných žánrů, tvořivé dílny pro rodiny s dětmi, naučné programy a hrací koutek. Návštěvníci budou moci navštívit i odborné přednášky, prohlídky Augistiniánského opatství nebo zábavní a naučné programy u partnerů, jako je Masarykova univerzita, Mendelova univerzita, Hvězdárna a planetárium Brno a VIDA! centrum. „Velmi si cením, že se festival snaží poukázat na význam osobnosti Gregora Johanna Mendela, propagovat jeho myšlenky a dál předávat jeho odkaz,“ dodal Tomáš Koláčný.

 Peníze využijí pořadatelé na zajištění přednášejících, průvodců, interpretů nebo programu pro rodiny s dětmi. Také s nimi mohou zaplatit pronájmy nebo propagační materiály. 

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318

e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy