Přeskočit na obsah

Na organizaci Festivalu Mendel pošle město 1 milion korun

03. března 2020

V červenci se opět v Brně uskuteční festival, který připomíná osobnost Gregora Johanna Mendela. Na jeho pořádání dnes zastupitelé schválili poskytnutí dotace ve výši 1 milionu korun. Organizátorem je Společně, o. p. s.

 „V rozpočtu byl schválen neinvestiční příspěvek ve výši 1 milionu korun na pořádání tohoto festivalu pro TIC BRNO. Vzhledem k tomu, že akci bude pořádat obecně prospěšná společnost Společně, převedli jsme dnes na zasedání zastupitelstva dotaci na ně,“ uvedl náměstek pro oblast kultury Tomáš Koláčný.

 Festival se bude konat v termínu od 17. do 19. července 2020. Připraveny budou koncerty vážné hudby s duchovní tematikou i hudby jiných žánrů, tvořivé dílny pro rodiny s dětmi, naučné programy a hrací koutek. Návštěvníci budou moci navštívit i odborné přednášky, prohlídky Augistiniánského opatství nebo zábavní a naučné programy u partnerů, jako je Masarykova univerzita, Mendelova univerzita, Hvězdárna a planetárium Brno a VIDA! centrum. „Velmi si cením, že se festival snaží poukázat na význam osobnosti Gregora Johanna Mendela, propagovat jeho myšlenky a dál předávat jeho odkaz,“ dodal Tomáš Koláčný.

 Peníze využijí pořadatelé na zajištění přednášejících, průvodců, interpretů nebo programu pro rodiny s dětmi. Také s nimi mohou zaplatit pronájmy nebo propagační materiály. 

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318

e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.