Přeskočit na obsah

Na opravy kulturních památek pošle město dalších 1,2 milionu korun

25. srpna 2021

V květnu letošního roku město poslalo na obnovu brněnských památek více než 7,445 milionu Kč. Na dnešním zasedání doporučili radní zastupitelům, aby schválili poskytnutí dalších dotací, a to ve výši 1,2 milionu Kč.

„Jako každý rok poskytuje město Brno několik milionů korun na obnovu kulturních památek. V první polovině roku schválilo zastupitelstvo finanční transfery Národnímu divadlu Brno, Filharmonii Brno a městské části Brno-Medlánky. Celkově šlo o částku 3,661 milionu Kč. Dále jsme schválili poskytnutí dotací právnickým osobám, a to ve výši 3,784 milionu Kč. V červenci letošního roku jsme obdrželi další 3 žádosti o finanční pomoc. Dvě nám zaslala Římskokatolická duchovní správa a jednu augustiniánské opatství. Všem navrhujeme vyhovět, a to poskytnutím dotací ve výši cca 1,199 milionu Kč,“ vysvětlil náměstek primátorky Tomáš Koláčný.

Římskokatolická duchovní správa má v plánu provést restaurátorské práce v kostele Nanebevzetí Panny Marie na Mendlově náměstí. „Na opravu umělých mramorů hlavního oltáře navrhujeme zaslat 59 880 Kč. Další práce se týkají portálu pravého čela oratoře. Na ty město vyhradilo 139 550 Kč,“ upřesnil radní pro oblast kultury Marek Fišer.

Poslední žádost podalo Opatství Staré Brno Řádu sv. Augustina. To se chystá opravit cihlovou opěrnou zídku před jižní stěnou včelína. Do projektu náleží i úprava schodiště a střechy včelína. „Celkové náklady na výše uvedené práce činí necelých 1,582 milionu Kč bez DPH, město se chystá pomoci částkou 1 milion Kč,“ dodal Marek Fišer.

Navrhovanou částku bude finálně schvalovat Zastupitelstvo města Brna.

Bc. Filip Poňuchálek
Kteří tiskový mluvčí
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: ponuchalek.filip@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.