Na opravy atria Waldorfské základní a mateřské školy získá město dotaci - Tiskový servis

Na opravy atria Waldorfské základní a mateřské školy získá město dotaci

  • 22. prosince 2020
  • 2 minuty čtení

Přípravy na proměnu prostranství atria Waldorfské základní a mateřské školy pokračují. Na dnešním zasedání se radní seznámili s podmínkami poskytnutí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

„Hlavním cílem projektu je upravit travnatou plochu atria v odpočinkovou zónu s edukativními prvky a jevištěm. Díky tomu se atrium změní na kreativní místo, kde se budou moci setkávat žáci i učitelé, kde bude probíhat neformální výuka, která je pro děti stejně přínosná jako ta ve třídách,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Waldorfská základní a mateřská škola požádala před časem o dotaci na opravy atria z Integrovaného regionálního operačního programu. Nyní jsme byli vyrozuměni o tom, že došlo k navýšení objemu peněz v dané dotační výzvě a tím pádem k příslibu dotace. Počítáme s celkovými výdaji 14,548 milionů korun, předpokládaná dotace činí 12,365 milionů korun,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Dnes jsme také rozhodli, že žadatelem o dotaci nebude škola, ale město Brno. Důvodem jsou především zkušenosti Odboru investičního a Odboru implementace evropských fondů, který bude tuto záležitost administrovat. Samotné práce začnou v průběhu roku 2021 a budou trvat přibližně jeden rok. Podrobnosti budeme znát po výběru zhotovitele,“ přiblížil radní pro oblast investic David Grund.

Škola z vlastních zdrojů zabezpečila bourací a přípravné práce, včetně zajištění dokumentace potřebné pro získání stavebního povolení. „Po rekonstrukci místo poslouží k odpočinku a také neformální výuce. V atriu budou nainstalované prvky, které budou dětem demonstrovat fungování různých fyzikálních a přírodních jevů. Zároveň se místo stane bezbariérovým a vznikne tu i malé jeviště nebo vodní prvek,“ dodal Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství. 

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz Další články z rubriky