Přeskočit na obsah

Na opravy atria Waldorfské základní a mateřské školy získá město dotaci

22. prosince 2020

Přípravy na proměnu prostranství atria Waldorfské základní a mateřské školy pokračují. Na dnešním zasedání se radní seznámili s podmínkami poskytnutí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

„Hlavním cílem projektu je upravit travnatou plochu atria v odpočinkovou zónu s edukativními prvky a jevištěm. Díky tomu se atrium změní na kreativní místo, kde se budou moci setkávat žáci i učitelé, kde bude probíhat neformální výuka, která je pro děti stejně přínosná jako ta ve třídách,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Waldorfská základní a mateřská škola požádala před časem o dotaci na opravy atria z Integrovaného regionálního operačního programu. Nyní jsme byli vyrozuměni o tom, že došlo k navýšení objemu peněz v dané dotační výzvě a tím pádem k příslibu dotace. Počítáme s celkovými výdaji 14,548 milionů korun, předpokládaná dotace činí 12,365 milionů korun,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Dnes jsme také rozhodli, že žadatelem o dotaci nebude škola, ale město Brno. Důvodem jsou především zkušenosti Odboru investičního a Odboru implementace evropských fondů, který bude tuto záležitost administrovat. Samotné práce začnou v průběhu roku 2021 a budou trvat přibližně jeden rok. Podrobnosti budeme znát po výběru zhotovitele,“ přiblížil radní pro oblast investic David Grund.

Škola z vlastních zdrojů zabezpečila bourací a přípravné práce, včetně zajištění dokumentace potřebné pro získání stavebního povolení. „Po rekonstrukci místo poslouží k odpočinku a také neformální výuce. V atriu budou nainstalované prvky, které budou dětem demonstrovat fungování různých fyzikálních a přírodních jevů. Zároveň se místo stane bezbariérovým a vznikne tu i malé jeviště nebo vodní prvek,“ dodal Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství. 

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Multifunkční halu má provozovat ARENA BRNO. Klíčové je nyní schválení veřejné podpory Evropskou komisí, koncesionář se může hledat později

Multifunkční halu u brněnského výstaviště bude provozovat městská společnost ARENA BRNO. Do koncesního řízení nepřišla žádná nabídka, musí tak být zrušeno a nové zatím vypsáno nebude. Rozhodla o tom dnes Rada města Brna.

Na magistrát dorazilo přes 500 žádostí o změnu stávajícího územního plánu

V rámci sběru požadavků na změny stávajícího územního plánu ve zjednodušeném režimu, který probíhal od 25. října do 16. listopadu, přišlo 459 podnětů. Nadto Odbor územního plánování a rozvoje řešil dalších 66 standardně podaných návrhů. Dnes se vyhodnocením zabývali brněnští radní, konečné slovo bude mít příští týden zastupitelstvo.

Czech Republic Travel Trade Day: Na 250 lidí z ČR i celého světa pracujících v cestovním ruchu se v dubnu sjede do Brna

Po Olomouci, Plzni nebo letošních Karlových Varech bude i Brno hostit Czech Republic Travel Trade Day, platformu pro obchodní jednání českých podnikatelů, regionů a dalších subjektů aktivních v oblasti cestovního ruchu s mezinárodními nákupčími. Akci organizuje CzechTourism společně s Centrálou cestovního ruchu Jižní Morava a městem Brnem, což dnes schválením memoranda potvrdili brněnští radní.

Výzkum, inovace a evropské znalosti. Brno podpořilo projekt EULiST

Projekt EULiST spojuje univerzity, obce, společnosti a další partnery se zvláštním zaměřením na změnu klimatu a sociální soudržnost. Vysoké učení technické v Brně patří mezi vysoké školy, které jsou do tohoto programu zapojené. Vedení města dnes podpořilo projekt pomocí dopisu a deklaruje tak zájem seznámit se s jeho průběhem a výsledky.