Přeskočit na obsah

Na opravy atria Waldorfské základní a mateřské školy získá město dotaci

22. prosince 2020
Přípravy na proměnu prostranství atria Waldorfské základní a mateřské školy pokračují. Na dnešním zasedání se radní seznámili s podmínkami poskytnutí dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

„Hlavním cílem projektu je upravit travnatou plochu atria v odpočinkovou zónu s edukativními prvky a jevištěm. Díky tomu se atrium změní na kreativní místo, kde se budou moci setkávat žáci i učitelé, kde bude probíhat neformální výuka, která je pro děti stejně přínosná jako ta ve třídách,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

„Waldorfská základní a mateřská škola požádala před časem o dotaci na opravy atria z Integrovaného regionálního operačního programu. Nyní jsme byli vyrozuměni o tom, že došlo k navýšení objemu peněz v dané dotační výzvě a tím pádem k příslibu dotace. Počítáme s celkovými výdaji 14,548 milionů korun, předpokládaná dotace činí 12,365 milionů korun,“ upřesnil 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Dnes jsme také rozhodli, že žadatelem o dotaci nebude škola, ale město Brno. Důvodem jsou především zkušenosti Odboru investičního a Odboru implementace evropských fondů, který bude tuto záležitost administrovat. Samotné práce začnou v průběhu roku 2021 a budou trvat přibližně jeden rok. Podrobnosti budeme znát po výběru zhotovitele,“ přiblížil radní pro oblast investic David Grund.

Škola z vlastních zdrojů zabezpečila bourací a přípravné práce, včetně zajištění dokumentace potřebné pro získání stavebního povolení. „Po rekonstrukci místo poslouží k odpočinku a také neformální výuce. V atriu budou nainstalované prvky, které budou dětem demonstrovat fungování různých fyzikálních a přírodních jevů. Zároveň se místo stane bezbariérovým a vznikne tu i malé jeviště nebo vodní prvek,“ dodal Jaroslav Suchý, radní pro oblast školství. 

Bc. Filip Poňuchálek
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
mobil: +420 773 785 318
e-mail: tis@brno.cz Nejnovější tiskové zprávy

Vedení města Brna prověřilo sdělení provázející spor o volbu člena Výboru pro národnostní menšiny

Vedení města Brna se zabývalo volbou člena Výboru pro národnostní menšiny, která proběhla na květnovém Zastupitelstvu města Brna a stala se předmětem diskuse na jeho zasedání 5. září 2023.

Vteřiny zachraňují životy, připomene nová kampaň města a hasičů

Když čekáte na příjezd hasičů, může se každá vteřina zdát nekonečná. Vteřiny také mohou rozhodovat o životě a smrti, o zdraví či jeho poškození, o záchraně či ztrátě majetku. Právě tyto cenné okamžiky ztrácejí hasiči, když míří k zásahu a cestu jim blokují nesprávně zaparkovaná vozidla. Jak může každý z nás jednoduše pomoci vozům integrovaného záchranného systému dostat se včas na místo určení, pomáhá přiblížit nová kampaň Vteřiny pro život. Město ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem Jihomoravského kraje ji spouští dnes.

Mezi městem a Zbrojovkou panuje shoda: Nový fotbalový stadion by měl vyrůst na místě dnešního velodromu

Nejvýhodnější lokalitou pro výstavbu nového fotbalového stadionu je brněnské výstaviště, konkrétně místo, kde dnes stojí velodrom. Shodli se na tom představitelé města a Zbrojovky Brno, a to i na základě prověření plošného umístění sportovišť ve vybraných lokalitách, které zpracovala Kancelář architekta města Brna. Se změnou působiště souhlasí i cyklistické oddíly, pro které by se stavěl nový cyklistický ovál, a to se snahou jej zkombinovat i s atletickou halou.

Brno podpoří střediska volného času

Brněnští radní dnes souhlasili s poskytnutím 1 330 000 korun na úhradu provozních nákladů středisek volného času. Vše musí ještě schválit říjnové zastupitelstvo.