Přeskočit na obsah

Na opravy a stavební údržbu silnic a chodníků půjde o 44 milionů víc

02. září 2021

Řešení havarijního stavu na odvodnění v souvislosti s přívalovými dešti, rozšíření prováděných nebo připravovaných oprav, údržba chodníků a zlepšení jejich schůdnosti nebo odstranění drobných závad ve sjízdnosti vozovek. Na tyto práce mají Brněnské komunikace od města dostat o 44 milionů korun víc, než kolik bylo určeno v letošním rozpočtu. Roční objem peněz na běžnou údržbu tak stoupne na téměř 337 milionů.

„Dnes jsme na schůzi Rady města Brna doporučili navýšení finančních prostředků na opravy a údržbu silnic a chodníků v devíti ulicích: na Odbojářské, Kohoutovické, Křížkovského, Chodské, Marie Hübnerové, Křižíkově, Věstonické, Žebětínské a Renčově. Částečně se jedná o zvětšení rozsahu prací u již probíhajících oprav, v dalších případech jde o nově zařazené akce,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková a konkrétně uvedla: „Na Odbojářské v Bystrci je nutná sanace pláně pod komunikací a především odstranění havarijního stavu odvodnění, což si dohromady vyžádá přes 12 milionů korun. Na Kohoutovické dojde na opravu zastávkových ploch a na úpravu zeleně v pásu mezi chodníkem a silnicí za 3,5 milionu, na 2,5 milionu vyjdou opravy chodníků na Křížkovského pod mostem přezdívaným brněnský Karakas. Mezi zcela nově zařazené akce patří oprava společné komunikace pro chodce a cyklisty na ulici Chodské v úseku mezi Šumavskou a Dobrovského, což má stát 5,8 milionu. Na Marie Hübnerové v Řečkovicích se za 1,9 milionu bude provádět údržba chodníku a odstraní se závady v jeho schůdnosti. Na totéž na Křižíkově v Králově Poli je určeno 1,1 milionu korun.“

Celkem 17 milionů korun chce město, resp. Brněnské komunikace použít na odstranění drobných závad ve sjízdnosti vozovek. „Lokálně budeme řešit různé kaverny, výtluky či poklesy. V plošném rozsahu je ještě letos plánována souvislá údržba povrchů na Žebětínské, Věstonické v Židenicích a Renčově v Řečkovicích,“ doplnil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Žádost městské společnosti Brněnské komunikace, a. s., a navýšení rozpočtu ještě musí na základě doporučení Rady města Brna schválit brněnští zastupitelé.

Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 162
e-mail: tis@brno.cz

Nejnovější tiskové zprávy

Participativní rozpočet zná letošní vítězné projekty

Občané Brna rozhodli o vítězných projektech participativního rozpočtu Dáme na vás. Hlasování skončilo 30. listopadu. Letošního ročníku se zúčastnilo 13 123 hlasujících, kteří vybrali následující projekty.

Brno pokračuje v opravě sběrných středisek odpadů

Město stále opravuje sběrná střediska odpadů. V příštím roce se bude pokračovat v pracích na čtyřech z nich. Radní dnes schválili dodatek smlouvy se společností SAKO Brno na tyto akce.

První vlak přijede z Vídně do Brna 11. prosince hodinu před půlnocí. Na letiště Schwechat pak vyrazí na pravidelné lince hned druhý den ráno

Smlouvu na zajištění přímého železničního spojení Brna a mezinárodního letiště Vídeň – Schwechat dnes schválili brněnští radní. První vlak v závazku takzvané veřejné služby vyrazí z Vídně v neděli 11. prosince ve 21.15 hodin. Z Brna pak pojede poprvé opačným směrem hned druhý den ve 3.48 hodin. Na provoz pravidelné linky zajišťující dopravní obslužnost bude město poskytovat dopravci, společnosti RegioJet, a. s., kompenzace.

Mimosoudní narovnání uzavře spor kvůli přednádražnímu prostoru

Dohodu o narovnání mezi městem a společností KVINT dnes schválili brněnští radní. Spor ohledně bezdůvodného obohacení se tak vyřeší mimosoudně a v oblasti bude možné provést rekultivaci území v rámci výstavby polyfunkčního komplexu Dornych.