Na obnovu památek město poskytne víc než 3,6 milionu korun, opraví se za ně divadelní hlediště i zvonice

  • 12. května 2021
Opravy v Mahenově divadle, Filharmonii Brno a v medlánecké zvonici finančně podpoří město. Příspěvky v celkové výši 3,661 milionu korun se dnes zabývali radní, schvalovat je budou ještě zastupitelé.

„Město Brno každoročně přispívá ze svého rozpočtu vlastníkům kulturních památek na jejich opravy a údržbu. Letos peníze poputují ke dvěma příspěvkovým organizacím a městské části Brno-Medlánky. Na památkovou obnovu interiéru II. a III. pořadí v hledišti Mahenova divadla pošleme Národnímu divadlu Brno 3,2 milionu. V plánu je tu například výmalba stěn, doplnění poškozeného štukového dekoru, oprava dřevěných prvků nebo výměna poškozeného textilního čalounění parapetu lóží,“ upřesnila primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Největší částku obdrží Národní divadlo Brno. „Medlánečtí získají 200 tisíc na památkovou obnovu zvonice na Kytnerově. Ta je podmáčená, práce tedy budou spočívat v provedení izolace proti vodě a následně budou obnoveny tesařské, klempířské nebo zámečnické prvky, dojde k úpravě povrchu podlah a provedeny budou i štukatérské práce,“ doplnil radní pro kulturu Marek Fišer.

Zbylých 261 tisíc je určeno pro Filharmonii Brno na opravu terasy a stropu předsálí. Na terase bude opravena poškozená izolace, která byla příčinou zatékání do konstrukce, a položena nová dlažba. V interiéru předsálí budou obnoveny zatékáním poškozené štukové omítky a zdobné prvky, opraveno zlacení a provedena nová výmalba.

Mgr. Radka Loukotová
Tiskové středisko MMB
tel.: +420 542 172 471
mobil: +420 773 183 511
e-mail: tis@brno.czNejnovější tiskové zprávy